Beykoz'da kim ne kadar imza topladı? İŞTE SONUÇLAR

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da seçmenlerin cumhurbaşkanı adayı göstermek istedikleri isim için imza verme işlemi sona erdi.

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde seçmenler tarafından aday gösterilen isimler için ilçe seçim k

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’da da seçmenlerin cumhurbaşkanı adayı göstermek istedikleri isim için imza verme işlemi sona erdi.

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde seçmenler tarafından aday gösterilen isimler için ilçe seçim kurullarına imza verme işlemi saat 20.00 itibarıyla tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) belirlenen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin takvim uyarınca, seçmenlerin cumhurbaşkanı adayı göstermek istedikleri isim için imza verme işlemi 4 Mayıs’ta başlamıştı.

Seçmenlerin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı olmak üzere başvuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz için son olarak bugün saat 20.00’ye kadar ilçe seçim kurullarına imza verildi. Bu isimlerden 100 bin imzaya ulaşanlar, 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilecek.

AK Parti ve MHP’nin kurduğu ‘Cumhur İttifakı’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, CHP Muharrem İnce’yi, HDP ise Selahattin Demirtaş’ı cumhurbaşkanı adayı göstermişti. YSK, cumhurbaşkanı geçici aday listesini yarın ilan edecek. Cumhurbaşkanı kesin aday listesi ise 13 Mayıs’ta ilan edilecek ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

BEYKOZ’DA KİM NE KADAR İMZA TOPLADI

Resmi olmayan sonuçlara göre 6 günde adaylara toplam 3 bin 206 imza toplandı. Adaylara göre oy dağılımı ise şöyle;

Meral Akşener: 1105

Temel Karamollaoğlu: 1206

Doğu Perinçek: 712

Vecdet Öz: 3

Beykoz'da kim ne kadar imza topladı? İŞTE SONUÇLAR
Bizi Takip Edin