Beykoz’da köpek sorununa ‘Serengil’ çözümü tepki topladı!

Beykoz Belediye Başkanının başıboş köpek sorununa çözüm için her fırsatta köpeklerin toplatılarak barınaklarda bakılmasına karşı çıkan Seren Serengil ile yaptığı paylaşıma tepki yağdı.

Beykoz’da köpek sorununa Seren Serengil çözümü tepki topladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 7’den 70’e herkesin korkulu rüyası haline gelen başıboş köpek sorunu gün geçtikçe büyüyor. Hem halk sağlığını hem de can güvenliğini tehdit eden başıboş hayvanlar nedeniyle vatandaşlar çocuklarını okula, oyun oynamaya gönderemiyor.

Seren Serengil Beykoz Belediye Başkanıyla görüştü

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler de bu sorunun çözümü için Seren Serengil’in de olduğu ilçedeki ‘hayvan severler’ ile toplantı yaptı.

KÖSELER’İN PAYLAŞIMINA TEPKİ YAĞDI

Köseler’in, köpeklerin toplatılarak barınaklarda bakılmasına karşı çıkan Seren Serengil ile olan paylaşımına tepki yağdı.

Belediye Başkanı Köseler ile olan toplantısında da başıboş hayvanların barınaklarda değil kısırlaştırılıp sokaklara salınması gerektiğini söyleyen Seren Serengil’in çözümsüzlüğüne vatandaşlar karşı çıktı.

Vatandaşlar, yetkililere seslenerek başıboş hayvanların toplatılmasını gerektiğini savunarak paylaşıma tepki gösterdi.

Beykoz’da köpek sorununa ‘Serengil’ çözümü tepki topladı!

“KÖPEKLERDEN KORKAN TEDAVİ OLSUN”

Kamuoyunda ‘sokak köpeği savunucusu’ olarak bilinen Seren Serengil, geçtiğimizde yıllarda köpeklerden korktuğu için insanları suçlamış “Köpeklerden korkan insanların tedavi edilmeleri daha doğru olur” diyerek akla ziyan bir öneri sunmuştu.

İşte gelen tepkiler;

Meltem Zorba isimli bir vatandaş, Köseler’in paylaşımına “Yol haritanızı, sahipsiz köpekleri ortalığa başıboş salın diye baskı yapanlarla mı yoksa bilimin be hukukun gereğini bilen uzmanlarla mı belirleyeceksiniz. Sizin köpek politikanızın bu halk neresinde? Çünkü ısırılan parçalanan evden çıkamayan bir halk var ya tabi sizin için kıymeti harbiyesi yoktur.”

Figen Cicenoğlu, “Sizlerle konuşurken göz teması kurmayan kapalı alanda güneş gözlüğü takan Seren Serengil tam olarak kim!!! Çizmelerinizi giymeden önce can dostlarınızın insan yediğini unutmayın..”

Emre Çakır, “Çözüm belli sokakta başıboş köpek olmaz aksini düşünmek ruh hastalığıdır. Çocuklar sokaklarda güvenle gezecek iş yapmak istiyorsanız bunu sağlayın.”

Murat Dinç, “Sorunun kaynağı bu insanlar zaten. Köpek popülasyonunun bu noktalara gelmesinin sebebi kontrolsüzce “besleme” adı altında köpek üretmeleri. Bu insanlarla mı çözeceksiniz sokak köpeği problemini.” diye tepki gösterdi.

Bir başka vatandaş ise “Dün Beykoz’un mahallelerinde dolandım ama arka mahallelerinde. Köpekler çete olmuş, çoğu hastalıklı dolanıyor. Saldıracak gibi gelmeler, motorculara havlamalar…Ama insanların rahatı yerine köpeklerin rahatını savunan siz…” diye yanıt verdi.

Esma Akküllah, “22 senedir Beykoz’da yaşıyorum. Bu sorun gittikçe çözülmez hale geldi. Çocuklarımızla parklarda sahilde yürürken, otobüs durakların da beklerken ne zaman saldırıya uğrayacağız diye panik oluyoruz. Bu deli saçması insanları değil bizim sesimizi duyun. Gerçek halka yönünüzü dönün.” dedi.

Emre Dinç: “Başıboş köpeklere can dost edebiyatı yapan siyasetçilerde bugün!”

Mehmet Babaoğlu: “Beykoz’da yaşayanlar, kendi paralarıyla oluşturulan belediye bütçesi ve kaynaklarının kısırlaştırma ve aşı uygulamasına harcanmasına razı mı Alaattin Bey?”

Derya Beyaz: “Seren Serengil’e ne konuda danışacaksınız anlamadım. Veteriner mi, halk sağlığı uzmanı mı, çevre mühendisi mi bu teyzeler? Bu ne saçmalık ya?”

Sevinç Güleç: “Vallahi pes, belediye, hayırdır başka iş mi kalmadı topluca akıl tutulması mı yaşıyorsunuz nedir? Bak sn belediye, toplayıp itlaf edeceksiniz çözüm basit. Yarın bir gün çok dava gelir, köpek ısırdı, parktan mikrop bulaştı diye, millet size dava açar, sorumlusunuz zira!”

Çağdaş Şimşek: “Alaattin bey, sokaklarda başıboş gezen köpek olmaz. Hiç bir medeni ülkede göremezsiniz. Sokakta etçil yırtıcı bir hayvan olmaz. Halk sağlığı sorunudur.”

Beykoz’da köpek sorununa ‘Serengil’ çözümü tepki topladı!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin