Beykoz’da koronalı günleri fırsata çeviriyor!

Kronik hastalığı olan anne ve babasıyla Beykoz’da yaşayan kalp hastası Duygu Gökdemir, karantina günlerinde amigurumi (örgü bebek) örerek gelir elde ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüsle mücadelede kalp hastası Duygu Gökdemir, kronik hastalığı olan anne – babasıyla Beykoz’da yaşıyor. Karantina günlerinde hediyelik eşyalar ören Gökdemir, en çok sahilde, doğada gezmeyi özlediklerini söyledi.

Tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca vatandaş kendisini eve kapattı. Koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başlamasıyla, kronik hastalığı bulunan anne ve babası ile evde kalan, kendisi da kalp hastası olan Duygu Gökdemir, “Karantinadayken sahilde, doğada gezmeyi özledik” dedi. Karantina günlerinde “Amigurumi” örgü hediyelik eşyalar yaparak hem gelir elde ettiğini hem de can sıkıntısını giderdiğini söyleyen Gökdemir şunları anlattı:

‘Vaktimizi iyi değerlendirmeye çalışıyoruz

“Beykoz’da ailemle birlikte yaşıyorum. Koronavirüs salgını başladıktan sonra kendimizi eve kapattık. Ben kalp hastasıyım. Annem tansiyon ve böbrek hastası, babamın ise akciğerinde lekeler var. Kardeşim de rahatsız olduğu için daha dikkatli olmamız gerekiyor. Karantinada kalmak sıkıcı olsa da vaktimizi iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra hava güzelse bahçeye çıkıp hava alıyoruz. Keçi besliyoruz, temizlik yapıyoruz.

‘Sosyal mesafeye dikkat ederek alışveriş yapıyoru’

“Evden market haricinde çıkmıyoruz. Market alışverişine gittiğimizde de eldiven, maske ve dezenfektanı yanımızdan hiç ayırmıyoruz. Sokağımıza her gün zerzevatçılar geldiği için şanslıyız. Meyve, sebze almak için dışarı çıkmamıza gerek kalmıyor. Sosyal mesafeye dikkat ederek alışverişimizi yapıyoruz. Yemek yapmayı seviyorum o yüzden her gün yeni tatlar denemeye çalışıyorum. Karantinada geçen zamanımı verimli bir şekilde değerlendirmek için her gün Almanca ve İngilizce çalışıyorum.”

‘Örgüyle hediyelik eşyalar yapıyorum’

“Amigurumi örgüyle, bebek, hayvan figürleri, hediyelik eşyalar yapıyorum. Bu sayede hem karantinada canım sıkılmıyor hem de ördüklerimi satarak gelir elde ediyorum. Arta kalan zamanlarımda ise film izliyorum. Ailecek bir arada olmak güzel. Ama zorunlu olarak evde kalmak bir müddet sonra insanı sıkmaya başlıyor. Yeşil alanı bol olan bir semtte yaşıyoruz. Karantinadayken sahilde, doğada gezmeyi özledik.”

Beykoz’da koronalı günleri fırsata çeviriyor!
Bizi Takip Edin