Beykoz’da koronavirüs ile 7/24 kesintisiz mücadele

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde önlemler artırılırken Beykoz’da ilaçlama çalışmaları 7/24 yoğun bir programla yürütülüyor, pazar yerleri zabıta ekipleri tarafından denetleniyor, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıca

Beykoz’da koronavirüs ile 7/24 kesintisiz mücadele
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi sokağa çıkmak zorunda olan vatandaşların sağlığını korumak ve virüsün yayılma ihtimaline karşı ortak kullanım alanlarını hafta içi ve hafta sonu olmak üzere yoğun bir programla ilaçlıyor.

İlçedeki tüm cami, okullar ilaçlanarak kişisel karantina sonrası için kullanıma hazır hale getirilirken vatandaşların sık uğradığı kamu binaları, muhtarlıklar, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, duraklar, noterler,  marketler, pazar yerleri, ATM’ler, halk otobüsleri, minibüsler, taksiler ve çöp konteynerleri özenle ilaçlanıyor.

Salgın riskinin güvenli şekilde kontrol altın alınması için sahadaki ilaçlama ekiplerinin sayısı artıran Beykoz Belediyesi gerekeli olan her türlü dezenfektan malzemesi ve ekipmanı da tamamlamış durumda.

Meydan, Cadde ve Sokaklar Yıkanıyor

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında ilçenin meydan, cadde ve sokakları da dezenfektanlı ve sabunlu sularla yıkanıyor.  8 arazözle sahada aralıksız görev yapan ekipler ilçeyi olası virüslerden arındırıyor.

Pazar Yerleri Denetleniyor

Beykoz genelinde kurulan tüm pazar yerleri zabıta ekipleri tarafından denetlenerek esnaf ve vatandaşlar uymaları gereken kurallar konusunda bilgilendiriliyor.

Ekipler özellikle bakanlığın açıkladığı hijyen ve alış veriş talimatlarına uyulması konusunda sıkı bir denetim yaparken çocukların ve 65 yaş üstü ilçe sakinlerinin alışverişe getirilip getirilmediği de kontrol ediliyor.

Evlere Sıcak Yemek

Sosyal dayanışmanın önem kazandığı koronavirüsle mücadele günlerinde Beykoz Belediyesi’nin mutfağında pişen 3 çeşit sıcak yemek ihtiyaç sahibi, engelli ve 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşların evlerine servis ediliyor. 

Paşamandıra Meyve Bahçesi’nde yetişen mevsimlik sebzeler de hijyen koşullarına uygun olarak ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor.

Beykoz’da koronavirüs ile 7/24 kesintisiz mücadele
Bizi Takip Edin