Beykoz’da koronavirüs vakaları yeniden artışa geçti

Beykoz’da Mart ayından itibaren azalan koronavirüs vakaları Haziran’ın ikinci yarısından itibaren yeniden artışa geçti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Mart ayından itibaren azalan koronavirüs vakaları Haziran’ın ikinci yarısından itibaren yeniden artışa geçti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının giderek arttığına dikkat çekerek, “Vaka sayısının artışı ile birlikte hastane yükü aynı oranda artmıyor. Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı.” uyarısında bulundu.

Beykoz’da ise Mart ayında azalan koronavirüs vakalarının Haziran’ın ikinci yarısından itibaren yeniden artışa geçtiği görüldü.

Mart ayında “Hayat Eve Sığar” uygulamasındaki risk haritasında mavi renkli olan mahalellerin Haziran itibarıyla risk seviyesi yükselerek kırmızıya dönmesi dikkatleri çekti.

Uygulamaya göre Beykoz’da Kavacık, Çubuklu, Paşabahçe, İncirköy, Rüzgarlıbahçe, Ortaçeşme Mahallesi’nin orta ve yüksek riskli, Mahmutşevketpaşa, Anadolu Kavağı, Bozhane, Göllü, Riva, İshaklı, Ali Bahadır ve Kılıçlı’nın düşük riskli mahalleler arasında yer aldığı görüldü.

Uzmanlar, koronavirüs vaka sayıları hızla artması nedeniyle maske zorunluluğunun yeniden uygulanması gerektiğini vurguluyor.

Vatandaşların çoğunluğunun grip olduklarını düşünüp teste gitmediklerini söyleyen uzmanlar, aşı olanlar ve daha önce hastalığa yakalananların koronavirüsü hafif geçirdiğini fakat bağışıklık sisteminde problem olanlar, şeker hastaları ve kanser tedavisi olanlar risk altında olduğunu belirtti.

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yayımladığı haftalık rapora göre, geçen hafta dünya genelinde 5,7 milyon COVID-19 vakası tespit edilirken vaka sayısı önceki haftaya göre yüzde 6 arttı.

Beykoz’da koronavirüs vakaları yeniden artışa geçti
Bizi Takip Edin