Beykoz'da ''Kutlu Doğum'' coskuşu sürüyor

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri ilçe genelinde yoğun bir şekilde devam ediyor.

 Beykoz Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14 Nisan Cumartesi Beykoz Serbostani M

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri ilçe genelinde yoğun bir şekilde devam ediyor.

 Beykoz Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14 Nisan Cumartesi Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde (Beykoz Merkez Camii) yapılan programla başladı. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın “Kur’an-ı Kerim’de Kardeşlik Hukuku” konusunda vaazının ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve meclis üyelerinin katılımı ile camii bahçesinde vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yıl ‘Kardeşlik’ konusunun ana tema olarak belirlendiğini belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ilçenin beş merkez camisinde vaaz, kültür merkezlerinde ise konferans düzenlendiğini ifade ederek, tüm halkımızı programlara davet etti.

Başkan Çelikbilek de vatandaşların ‘Kutlu Doğum Haftası’nı kutlayarak, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimizi anlamaya, anlatmaya, onun sevgisi etrafından birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu” söyledi. Hafta boyunca 5 bin kişiye ‘Kutlu Doğum Aşı’nın ikram edildiğini sözlerine ekledi.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, Merkez Camiinin ardından Kavacık Hasan Yavuz Cami ve Paşabahçe Camilerinde de vaaz ve irşatla devam etti. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Abdullah Çimen “Hz. Peygamber ve Kardeşlik Ahlakı”, Diyanet İşleri Bakanlığı Eski Dini Yayınlar Daire Başkanı Abdullah Sevinç ise Paşabahçe Camii cemaatine “Mü’minler Ancak Kardeştir” konulu vaaz verdi. Tüm programlara katılan Başkan Çelikbilek, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak sohbet etti ve bizzat Kutlu Doğum aşı ikramında bulundu.

Belediyeden özel program

Beykoz Belediyesi Peygamber Efendimizin doğumunu özel bir programla kutlanmaya hazırlanıyor. 19 Nisan Perşembe günü saat: 20.00’de R.Şahin Köktürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek program kapsamında; Öğretim Üyesi ve Programcı Doç. Dr. Mustafa Karataş konuşmacı olarak yer alacak, Mehmet Kemiksiz ve Ekibi tasavvuf musikisinin en güzel eserlerini seslendirecek, Mısırlı Hafız Şeyh Mahmut Tuhi de Kur’an ziyafetinde bulunacak.

Beykoz'da ''Kutlu Doğum'' coskuşu sürüyor
Bizi Takip Edin