Beykoz'da metal yorgunluğu gitti yeni bir diriliş başladı

AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Er

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Metal yorgunluğu gitti yeni bir diriliş hareketi başladı. Bunun için şimdiden ‘Bismillah’ diyor 2019 seferimizi başlatıyoruz ‘ ifadelerini kullandı.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehdi Eker, Erol Kaya, Mustafa Ataş, Hayati Yazıcı, Ravza Kavakcı Kan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, milletvekilleri İsmet Uçma, Osman Boyraz, Hasan Sert ve Halis Dalkılıç, Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç ile partililer katıldı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre, mevcut başkan Mustafa Gürkan konuşmasıyla devam etti. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Mehdi Eker ve Mustafa Ataş da birer kısa konuşma gerçekleştirdi.

Büyük bir coşkuyla salona giren Erdoğan ise konuşmasında enerjilerini iç tartışmalarla boşa harcamak yerine, ülkeye ve millete hizmet için sarf etmeyi sürdüreceklerini belirterek, özellikle 15 yılda İstanbul ve Beykoz’a kazandırdıklarını insanlara çok iyi anlatacaklarını kaydetti. AK Parti’nin verdiği sözlerin teminatının 15 senedir hayata geçirdikleri olduğunu ifade eden Erdoğan, en büyük referanslarının Beykoz ve İstanbul’un her bir köşesindeki projeler olduğunu söyledi. 

Abraham Paşa Çiftliği’nde bir cam müzesi yapacağız

Erdoğan, eğitimden, sağlığa her alanda, İstanbul’u tarihi yatırımlarla buluşturduklarını, bu süreçte elbette Beykoz’un da nasibini aldığını dile getirerek, şunları kaydetti: ‘Eğitimde açtığımız okullarla, inşa ettiğimiz yeni dersliklerle, ilçemizin eğitim alt yapısını güçlendirdik. Kaderine terk edilmiş, yıkılmanın eşiğine gelmiş tarihi eserlerimizi yeniden ayağa kaldırdık. Geçen gün Beykoz’daydım. Abraham Paşa Çiftliği’ne geldim. Son durumu bir göreyim dedik. Abraham Paşa Çiftliğimizi inşallah hizmete açıyoruz. Ama bak onun yanında da Türk-Alman Üniversitesi’ni yapıyoruz o da bitmek üzere. Tüm bunlarla inşallah güzel gelişmeler var. Tabii burası Paşabahçe, Şişecam ile nam saldığı için inşallah Abraham Paşa Çiftliği’nde hem bir cam müzesini yapacağız ama aynı zamanda cam müzesiyle beraber orada bütün bu cam mamulleri nasıl üretiliyor bunları da orada ustalar gelen turistlere gösterecekler. Gerek yerli, gerek yabancı turistlere. Mesele mesafe almak, yeni yeni adımlar atmak. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy Şiirevi’nin, Şeyh Etem Sırrı Efendi Tekkesi Kültür Evi’nin, İncirköy Mahallesi Sunazırı Sokağı’nın restorasyonlarını tamamlayarak Beykozlu kardeşlerimizin hizmetine sunduk.

Riva Deresi ve çevresini yepyeni bir çehreye kavuşturuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Beykoz Belediyesi Meclis Binası’nın, Soğuksu Gençlik Merkezi’nin, Kanuni Ormanı Nikah Salonu’nun yapımları sürüyor.’ diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Aynı şekilde İstanbulluların tabiatla buluştuğu Riva Deresi ve çevresini yepyeni bir çehreye kavuşturuyoruz. Kanal Riva Projesi ile mevcut dereyi ıslah ederek, Beykozlu kardeşlerimin güzelce vakit geçirdiği spor, dinlenme, bisiklet ve yürüyüş aktivitelerini rahatça yaptığı bir turizm kompleksi yapacağız. Projenin tam olarak hayata geçmesiyle yaklaşık 5 bin kişiye iş ve istihdam sağlayacağız. Beykoz’da bunun gibi prestij projelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz. Küçüksu Kasrı, onun önünde ne vardı? Eskiden mısır kazanları vardı. Orada biz mısır yemeye gelirdik. Ey gidi günler ey… Nereden Kasımpaşa’dan. Beykoz Çayırı’na gelirdik, orada da vardı, orada da yerdik ama Küçüksu, bunlar adeta cazibe merkezleri. AK gençler, AK kadınlar çok cevval. 15 yıllık hizmet ve yatırım kervanının aksamasına, sendelemesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bunun için şimdiden ‘Bismillah’ diyor 2019 seferimizi başlatıyoruz. Bu yolculukta ben Beykoz teşkilatımızdan çok büyük gayret istiyorum. Şimdi soruyorum? Bizim Rabia’mızı biliyorsunuz değil mi? Çok yoruldunuz, kalkın bakalım. Gençler hazır mısınız? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet 81 milyonla, ayrım yok, Çünkü biz yaradılanı Yaradan’dan ötürü sevdik. Ayırmayacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu yola böyle devam edeceğiz.’

Erdoğan, kongrede yeni görev alacaklara başarılar diyerek, bu yarışta bayrağı devredeceklere de teşekkür ederek, sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir tablo hediye ederken AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker de anne ve babasının yaptığı kare kalem çalışması tabloyu Erdoğan’a takdim etti. Daha sonra Erdoğan, Beykoz İlçe Kadın Kolları üyeleriyle fotoğraf çektirdi.

Kongrede Mustafa Gürkan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı görevini Hanefi Dilmaç’a devretti. Dilmaç başkanlığında yeni yönetim şu şekilde;

Asil Yönetim

Muhammed Hanefi Dilmaç

Av. Ahmet Deliak
Asiye Yasemin Kuvel
Cemile Sucuoğlu
Deniz Soytemiz
Duygu Erol
Ethem Çekiç
Fadime Aydın
Fatih Sağlam
Fatmanur Koparan
Av. Gökhan Kaplan
Hasan Yavuz
Hasan Karakaya
Mehmet Temel
Mesut Deniz
Mete Karabudak
Muhammed Talha Enis
Muhammet Kartal
Murat Yumurtacı
Mustafa Sargın
Şeymanur Ok
Yusuf Avşar
Ümit Kılıç
Yasemin Özen
Zafer Aslan

Yedek Yönetim

Ömer Gökdemir
Cengiz Kasaroğlu
Burhan Çak
Cüneyt Kaya
Ali Okumuş
Kemal Fındıkçı
Sinan Vurgun
Coşkun Coşkun
Umutcan Demirci
Hakan Hacıfeyiz
Yunus Başer
Neslihan Çolak

İl Delegesi

Mustafa Gürkan
Muhammed Hanefi Dilmaç
Yücel Çelikbilek 
Gaye Zayıf
Furkan Çeliker
Ali İbiş
Ahmet Hulusi Batu
Adem Sefer
Salim Kararmaz
Ahmet Kocadağ
Abdurrahman Kılıç
Murat Şahsuvaroğlu
Ömer Ayberk Cengiz
Aygün Karakaş

Beykoz'da metal yorgunluğu gitti yeni bir diriliş başladı
Bizi Takip Edin