Beykoz'da milli mutabakat metni imzalandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in  ev sahipliğinde bir araya gelen Siyasi Parti Temsilcileri, darbe girişimi ile ilgili ortak deklarasyon yayınladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Siyasi Parti İlçe Başkanları'yla darbe girişi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in  ev sahipliğinde bir araya gelen Siyasi Parti Temsilcileri, darbe girişimi ile ilgili ortak deklarasyon yayınladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Siyasi Parti İlçe Başkanları’yla darbe girişimini kınamak için “Ortak Basın Toplantısı” düzenledi. Toplantıda darbe girişimini kınayan ortak deklarasyon imzalandı. 

Ülkenin birliği ve demokrasiye karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü kınamak üzere Beytaş Teras Kafe’de, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in çağrısı üzerine biraraya gelen Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Mahir Taştan, MHP Başkanı Oğuzhan Karaman, Büyük Birlik Partisi Başkan Yardımcısı Özer Güneş, Saadet Partisi Başkanı Şeref Kaçmaz ve Vatan Partisi Başkanı Hakan Ekiz gündemi değerlendirdi.

Yücel Çelikbilek: ”Bu Topraklar Bizim Namusumuzdur”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, darbe hareketiyle ilgili olarak “Türkiye’yi üzen, birçok insanı heyecanlandıran bir olay yaşandı. Eski darbelerin, özellikle ekonomik anlamda insanları nasıl kötü günlere götürdüğünü bilen biri olarak,  kışkırtma olayıyla insanımızın yaşamını nasıl etkilendiğini, ülkedeki birlik beraberliği nasıl yaralamaya çalışıdığını, ülkenin kaosa sürüklenmek istendiğini gördük. Ama Allah’a hamd ediyoruz, devlet erkânımızın ve milletimizin bu olay karşısında nasıl duyarlı davrandığını da gördük. Cumhurbaşkanımızın, olayın ilk anından itibaren davranışı, takdire şayandır. Ülkemiz uçurumun kenarından inşallah dönmüştür. Yarın çok farklı durumlarda olmaması, bu tuzağa düşmemek için, bu tehlike Türkiye’nin üzerinden geçene dek, bir kuşun dahi hayatına kast edilmediğini anlayana dek, ülkemizi sonuna dek koruyalım. Bu topraklar bizim namusumuzdur, canımızdır. Bu kadar kısa sürede darbeyi bastıran bir millet olduk. Bizler tabelaları, fikirleri ayrı siyasi partiler olarak, söz konusu ülkemiz iken, birlik olmalıyız. Beykoz halkı olarak vatan için birleşelim. O olay karşısında Boğaz köprüsünde tankın önüne kafasını koyan o çocuklar, hiçbirşey beklemeden vatan için duruş sergilemiştir. Bu olayda şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifa diliyorum. Vatanımız sağolsun” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek, bu olay karşısında 4 tane Beykozlu şehidimizin de adlarının önümüzdeki günlerde yapılacak bir törenle,  Belediye meydanındaki şehitliğe yazılacağını ifade etti.

Programın sonunda Beykoz siyasi parti ilçe başkanları, darbe hareketini kınadıklarını belirterek, vatan millet devlet bayrak altında birleştiklerini ifade edip, ortak bir deklarasyonda uzlaşarak, birlikte metne imza attılar.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçesi Siyasi Parti Temsilcileri Darbe Girişimi İle İlgili Ortak Deklarasyonu;

15 Temmuz gecesi aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girmiştir.

Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm siyasi partilerimiz ve Milletimiz gibi bizler de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktayız. Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir.

Beykoz halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut bir delili bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun.

Bu şanlı direniş karşısında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur ve çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Beykoz'da milli mutabakat metni imzalandı
Bizi Takip Edin