Beykoz'da Mustafa Sarıgül heyecanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Beykoz İlçe Örgütü'nü ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Beykoz İlçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Beykoz İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Beykoz İlçe Örgütü’nü ziyarette bulundu.

CHP Genel Merkez’in de Kemal Kılıçdaroğlu’ na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru evraklarını teslim eden Mustafa Sarıgül, 30 Mart’ ta kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız diye yola çıktı ve İstanbul’daki ilk duraklarından biri Beykoz oldu. Yoğun bir kalabalık ve ilgiyle karşılanan Sarıgül, geldiği araçtan inerek Beykoz halkı ile selamlaştı. Halk; tezahüratlar, ellerinde ise Çare Sarıgül adlı pankartlar taşıyarak Sarıgül’ü yoğun bir sevgi gösterisiyle karşıladı. Gökyüzü de bu sevgiden nasibini aldı ve havai fişekler Sarıgül için gökyüzüne atıldı.

Artık zamanı geldi Beykoz bizim, İstanbul bizim!”

Dışarıdaki kalabalığa seslenmek için otobüsün üst kısmı kullanıldı. İlk konuşmayı gerçekleştiren İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Sarıgül’  e Beykoz’umuza hoşgeldiniz diyerek söze başladı ve sözlerinin devamında şunlara yer verdi: “ CHP’ de parti içi hukukun, parti içi demokrasinin ne olduğunu ve nasıl algılanması gerektiğini hep birlikte yaşadık ve yaşattık. Yükümüz ve sorumluluğumuz ağır. Bu yükü ve sorumluluğu hep birlikte paylaşarak, destek vererek en iyi şekilde yerine getireceğimize inancımız tamdır. Çünkü CHP’ li istikbal için değil istiklal için siyaset yapmıştır! Artık zamanı geldi, Beykoz bizim, İstanbul bizim!” dedi.

Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bizim değildir!

İBB Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, konuşmak için sözü İlçe Başkanından devraldı. Halkın, ”El ele, kol kola, omuz omuza “, “Çare Sarıgül” ve “Artık zamanın geldi Sarıgül” sloganlarıyla Beykoz inledi. İstanbul’da yeni bir tarih yazmak adına yola çıktıklarını ve birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini belirten Sarıgül: “ Aday adaylık başvurusu dosyamı teslim etmedim, ben İstanbul’u kazanacak dosyayı teslim ettim. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bizim değildir! İstanbul’ da 20 yıldır devam eden bir anlayış var ve yaptıkları için çok teşekkür ediyoruz. Ancak, bir yorgunluk ve enerji düşüklüğü var. İstanbul’ un yeni bir enerjiye, hayat sahasına ve İstanbul’da yeni bir başlangıca ihtiyaç var. “ dedi.

Onlar batan güneş, doğan güneş ise burada!

Büyükşehir Belediye önünde kendisi için, ‘Muhtar Sarıgül’ diye konuştuklarını söyleyen Sarıgül,  canları sağolsun, tezahürat yapmışlar diye onlara karşılık verdi ve: “ Evet, doğrudur. Bir muhtarımız, o mahallede ne var ne yok diye rahatlıkla bilmekte. Zayıf fikir agresiftir, güçlü fikir rahattır. Onlar batan güneş, doğan güneş ise burada! Allah’ım bana yapamayacağım sözü söyletmesin. Oy almak için hiçbir yurttaşıma seçim vaadi olarak bir şey söylemem söz konusu değil. Çünkü, onların rütbe heyecanı olabilir ama Sarıgül’ün rütbe heyecanı yok.  Sarıgül’ ün İstanbul’a hizmet borcu var. 2B’ den mağdur olan yurttaşlarımızı biliyorum. 100 yıldır babalarının, annelerinin, dedelerinin kendilerine bırakmış oldukları arazileri onlara o kadar rakamla satmak istiyorlar ki, orada oturanlar o rakamlara satın almasın da gelsin büyük tüccarlar alsın. Arazi sahipleri mağdur olsun. Yok öyle yağma! Sarıgül geliyor, böyle geldi böyle gitmez.” şeklinde konuştu.

Muhtarlarımız demokrasinin ilk basamağıdır!

Konuşmasında muhtarlara da değinmeden geçemeyen Sarıgül: “ Bütün çalışmalarımızı muhtarlarımızla planlayacağız. Çünkü muhtarlarımız demokrasinin ilk basamağıdır. Nasıl Şişli’ de muhtarlarımız belediyenin kadrosundaysa, İBB’ de de tüm muhtarlarımız kadroda olacaktır. Muhtarımızın imkanlarını en üst noktaya taşıyacağım. “ dedi. 

Ötekisi olamayan bir anlayışa ve değişime çok az bir zaman kaldı diyen Sarıgül, herkese eşit davrandığını ifade etti: “ Sarıgül, hangi patiye oy verdin diye sormaz, sana nasıl yardımcı olabilirim diye sorar. Biz bugün cumhuriyet, bağımsızlık ve inançlara saygılı laiklik diyebiliyorsak bunu kime borçluyuz biliyor musunuz? Mustafa Kemal ve arkadaşlarına borçluyuz. Sarıgül’ü değişimi, CHP’yi durduramazsın, susturamazsın! Sarıgül, yurttaşların %100′ ünü kucaklamaya geliyor. Çare Sarıgül değil, burada kazanacak olan şahıslar değil. Kazanan İstanbul, kazanan Türkiye, kazanan CHP olacaktır. Beykoz’ un bereketine ve güzelliğine inanıyorum. İstiyorum ki Beykoz, Monoco ile yarışsın. İstiyorum ki Beykoz Spor Kulübü ve diğer amatör spor kulüpleri arzu ettiği noktalara gelebilsinler. “ şeklinde konuştu.

Beykoz'da Mustafa Sarıgül heyecanı!
Bizi Takip Edin