Beykoz'da nargile kafe hayvanat bahçesi çıktı

Beykoz'da yeni açılan bir mekanda, müşterilerin yemek yedikleri alanda camekânda aslanın yürümesi hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Sosyal medyada yer alan nargile kafede aslan sergilendiği paylaşımları üzerine adı geçen yere, Orman ve Su İşleri.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yeni açılan bir mekanda, müşterilerin yemek yedikleri alanda camekânda aslanın yürümesi hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Sosyal medyada yer alan nargile kafede aslan sergilendiği paylaşımları üzerine adı geçen yere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekipleri, incelemelerde bulundu. Mekanın, turizm ruhsatlı hayvanat bahçesi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Bir aslanın, nargile kafede cam kafeste tutulduğu şeklinde görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Beykoz’daki sözkonusu yerde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, incelemelerde bulundu. Yapılan incelemede adı geçen yerin, turizm ruhsatlı hayvanat bahçesi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Beykoz’da vadiye hakim konuşlandırılmış mekanda, yaklaşık 50 güvercin, 35 tavşan, 4 yılan, 4 at, 2 çöl varanı, 2 papağan, 2 timsah, 1 iguana ve videodaki aslan Khaleesi var. Binanın üst katı, gayet lüks bir kafe olarak dizayn edilmiş. Kafenin alt katında aslan Khaleesi’nin asıl yaşam alanı var. Kahleesi’nin alt ve üst kat arasında geçişi, özel bir tünelle sağlanırken müşteriler cam mekandan hayvanı izleyebiliyor. Kafenin kurucusu ve sahibi Cengiz Şıklaroğlu, sosyal medyadaki tepkilere kızmadığını, hayvanlar için olan oyun parkının yanına daha sonra kafeyi inşa ettiklerini, buradaki ortamı gördükten sonra insanların fikrinin değişeceğini söyledi. Şıklaroğlu, “Hayvan ve turizm ruhsatlarına bakarsanız burada kafe açma zorunluğu var. Biz sadece kafeyi biraz daha lüks yaptık” dedi.

‘ŞİKÂYETLERİ İLETTİK’

Beykoz Belediyesi’nden Hürriyet’e yapılan açıklamada, işletmenin belediyeden kafe ruhsatı alma sürecinde olduğu, ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan B sınıfı hayvanat bahçesi ruhsatı verildiği bilgisi paylaşıldı. Belediye yetkilileri, kendilerine gelen şikâyetleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ilettiklerini de söyledi.  

Beykoz'da nargile kafe hayvanat bahçesi çıktı
Bizi Takip Edin