Beykoz’da neler oluyor?

Yerel seçimlerin üzerinden 22 ay geçti. 2 ay sonra iki yıl dolmuş olacak.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlerin üzerinden 22 ay geçti. 2 ay sonra iki yıl dolmuş olacak.

Bu süreçte Beykoz’umuza baktığımızda Beykoz Su Ürünleri Meslek Lisesi sahilinden Beykoz’a kadar olan sahil şeridi ışıl ışıl yenilenmiş, Beytaş tesisleri Gümüşsuyu Restoran ve kafe bölümü olarak yenilenerek açılmış, Karlıtepe tesisleri ve Alibahadır tesisleri açılmış, 

Ayrıca Ümraniye’den Beykoz’a giriş noktası olan Yenimahalle girişi Ömer Besim Paşa Caddesi yol güzergahı kaldırım, teletuvar, göbek ve kavşaklar bisiklet yolu ve ışıklandırması ile çok güzel bir görünüm ile göz kamaştırıyor. 

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi ve çevre düzenlemesi bitmek üzere. 

Yani şöyle baktığımızda Beykoz’umuzda göze hoş gelen güzel şeyler oluyor; 

Güzel şeyler oluyor olmasına ama Beykoz’da ikamet eden vatandaşımız bu hizmetlerden  ne kadar yararlanabiliyor? 

Ne  kadarı bir akşam ailesini alıp sahil boyu yürüyüş yaptıktan sonra Gümüşsuyu restaurant’ta yemek yiyebilir?  

Ne kadarı bir hafta sonu çocukları ile birlikte kahvaltıya gidebilir?  

Beykoz’un elit kesimini saymazsak Beykozlu vatandaşın çoğunluk kesimi bu tesislerden yararlanamaz. Gerçi şimdi pandemiden dolayı kimse  yararlanamıyor dediğinizi duyar gibiyim, olsun biz şimdi söyleyelim, şahsen ben ilk açıldığı zaman Gümüşsuyu Restorana misafirimi götürdüm. Dört kişiydik, yemek yemedik sadece çay ve su için ödediğimiz rakam toplam 50 TL, araç için valeye verilen 15 TL, Allahtan yemeği başka yerde yemişiz dedim. 

Ayrıca tesise gidenlerden fikrini aldığım arkadaşların çoğu fiyatların yüksekliğinden şikayetçi yani tesislere bir giden birde gitmeyen pişman.! 

Beykoz Kart’a yüzde 25 indirimde olsa bu fiyatlar Beykozlu vatandaşa göre yüksek. Ayrıca amacı millete hizmet etmek olan belediyemiz daha çok vatandaşının bu tesis ve hizmetlerden yaralanmasını istiyorsa fiyatları güncellemeli yok herkes buralara gelmesin deniyorsa oda başka tabiki.  

Beykozlu vatandaşın en büyük sorunu işsizlik, geçim sıkıntısı, kentsel dönüşüm ve imar; sizden öncesinde olmadığı gibi bu dönemde hala bu konuda elle tutulur gözle görünür bir sonuç maalesef yok. 

Yok Boğaziçi, yok SİT, yok anıtlar yapmak istediğimize engel oluyor elden bir şey gelmiyor diye vatandaşı daha fazla oyalamayın. Küçüksu caddesinden geçerken bir Beykoz tarafına bakıyorum hiç değişen bir şey yok, sonra dönüyorum Üsküdar tarafına bakıyorum yapılmış site içinde villalar, yeni devasa inşaatlar yükseliyor. Doğrusu bende vatandaşlar gibi merak ediyorum bu yasalar Üsküdar tarafını bağlamıyor mu?  

Seçim çalışmalarında kazandığı taktirde Beykoz’da hayatın daha güzel olacağını, mutlu insanların kenti neresi diye sorulduğunda akla ilk gelen yer Beykoz olacağını, Kültür- Sanat denince akla Beykoz geleceğini, bunların Beykoz’da yaşamı daha mutlu kılacağını, Beykoz’a zenginlik getireceğini, istihdam problemini çözmeye katkı sağlayacağını, buranın imarla ilgili sorunları var, parlamentodan ciddi bir destek beklediğini, Cumhurbaşkanımızın Beykoz’un sorunlarını çözmesi için kendisini Beykoz’a gönderdiğini söyleyen Sayın Murat Aydın başkanımız;

5 yılda 15 yıllık hizmet vaad etmiştiniz. Bu kadar destekle bence sizin yapabilecekleriniz daha fazla. Lütfen vatandaşa ve teşkilatınıza kulak verin. Vatandaş deprem korkusu ile yatıyor evini ve çatısını onarmak  isteyenlerin çoğuna imar geçmeden müsaade verilmiyor. Şunun şurasında seçime ne kaldı. Biraz daha ivedilikle  bu sorunlar çözüme kavuşturmanızı bekliyoruz. 

 

 

Beykoz’da neler oluyor?
Bizi Takip Edin