Beykoz’da Ocak 2024 kültür sanat etkinlikleri

Beykoz’da 7’den 70’e tüm ilçe sakinleri için tiyatro oyunlarından konserlere, söyleşilerden, anma programları ve edebiyat atölyelerine birbirinden renkli ve nitelikli etkinliklerle hazırlanan “2024 Kültür-Sanat Ocak Ayı Ajandası” yayınlandı.

Beykoz’da Ocak 2024 kültür sanat etkinlikleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin kültür-sanat ve sosyal hayatına zenginlik katmak üzere geniş bir yelpazede hazırladığı “2024 Kültür-Sanat Ocak Ayı Ajandası” ilçe sakinlerine 5 farklı kültür merkezinde yeni yıla canlılık getiren birçok alternatif sunuyor.

Kültür-sanat dostları keyif, eğlence ve bilgi dolu etkinlikler arasında kendilerine hitap eden, ailecek, arkadaşlarıyla ya da bireysel izleyebilecekleri an az bir etkinlik buluyor.

TİYATRO OYUNLARI YENİ YILDA DA REVAÇTA

İlçe sakinlerinin her ay yoğun ilgi ve beğeniyle takip ettiği yetişkin ve çocuk tiyatroları “Ocak Ayı Ajandası”nda da kendine geniş yer buluyor.  

Ailecek keyifle vakit geçirmek isteyen sanatseverlerin ilk tercihi olan tiyatrolar bu ayda hayatın içinden konularla farklı insanlık hallerini gözler önüne serecek.  

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un yaşamını ve Kurtuluş Mücadelesine katkısını anlatan “Korkma” tiyatro oyunu izleyicilere ecdadın yâd edildiği duygu dolu anlar yaşatırken, Uygur Tiyatrosu’nun klasik komedi oyunu “Süt Kardeşler” 1950’li yıllara yolculuk sunacak.  

YARIYIL TATİL EĞLENCE DOLU

Ülke genelindeki tüm okulların 22 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında eğitime ara vereceği yarıyıl tatilinde Beykozlu çocukları eğlence dolu etkinler bekliyor.

7 yaş ve üzeri çocuklara yönelik ücretsiz sahnelenecek “Çocuk Eğlenceleri” animatörlerin birbirinden renkli şovlarıyla gülmeyi garanti ediyor.

Dinozor Boney ve Arkadaşları Müzikali ise çocukları neşeli müzikler eşliğinde paylaşmak ve dostluğun sıcacık ritmiyle sarıp sarmalayacak.

Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in hayatının küçük bir devenin gözünden anlatıldığı Tay Çizgi Filmi de sömestrde çocuklarla olacak.

HER MÜZİK ZEVKİNE UYGUN KONSERLER

Beykoz’da yeni yılın ilk ayı farklı müzik zevklerine hitap eden konserlere ev sahipliği yapacak. 

“Sahne Gençlerin” Programı’nda müzik dünyasına adım atan genç yetenekler Halk Müziği ve Klasik Müzik konserleriyle ilçe sakinleriyle buluşacak.

Müziğe sevdalı kadınlardan kurulan Nevheves Ensamble kadınlara özel Türk Sanat Müziği ve özgün eserlere yer verdiği zarafet ve duygu yüklü bir konser verecek.

REGAİP KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI

Rahmet ve merhamet yağmurlarını yağdığı 3 Ayların başlangıcı Regaip Kandili özel bir programla idrak edilecek.

Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi’nin manevi atmosferinde her hafta hafızlar tarafından Kuran’ı Kerim okunacak ve ilahiler seslendirilecek.   

Saz-ı Dil Musiki Topluluğu üç aylara özel Tasavvuf Musikisi konseri sunacak.

HAYAT VE SANATIN İÇİNDEN SÖYLEŞİLER

Beykozluların düşünce ufkunu açan söyleşi programları ise alanında uzman isimleri;  tarihten psikolojiye, edebiyattan sanata ve dünya gündemine dair geniş bir yelpazede ilçe sakinleriyle buluşturacak.  

Çevirmen ve Yazar Ayçin Kantoğlu, 75 yıldan bu yana İsrail’in işgal ve soykırımına maruz kalan Filistin halkının yaşadıklarını, 7 Ekim’de başlayan Gazze saldırıları, dünyadan ve ülkemizden yükselen sesler ve vicdan ekseninde ele alacak.

Yazar Cihan Buğdaycı ilçe sakinlerinin kişisel gelişim yolculuğuna yardımcı olmak, kendilerini keşfetme serüveni ve başarılarını desteklemek üzere ”1 Hayat 12 Beceri” konulu söyleşi gerçekleştirecek.

Tiyatro sanatçısı Çiçek Dilligil “Akademi Söyleşileri” başlığında genç tiyatrocular ve meraklılarına tiyatronun inceliklerini anlatacak.

EDEBİYAT OKUMALARI VE ATÖLYELER

Bir birinden değerli yazar ve akademisyenlerin ağırlanacağı “Edebiyat Okumaları”nda,  Türk Edebiyatı’nda iz bırakan kitaplar, yazar ve şairler ustalarla masaya yatırılacak.  Doğu klasiklerinin inceleneceği buluşmalarda modern şairler de tanıtılacak. 

BİLETLER ONLINE SATIŞTA

İlçe sakinleri tüm etkinlik biletlerini kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden veya etkinlik günü salonlara kurulan gişelerden temin edebilecek.

Bilet fiyatları, yetişkinler için 80 TL, çocuklar için 40 TL olarak belirlendi.

Beykoz Kart sahipleri tüm oyun ve etkinlikleri 50 indirim avantajıyla izleyecek.

 

Beykoz’da Ocak 2024 kültür sanat etkinlikleri
Bizi Takip Edin