Beykoz'da offroad heyecanı devam ediyor

2018 Marmara X-Trial Kupası'nın finali, AYDOFF yarışı Beykoz'un ev sahipliğinde yapıldı.

Kupanın son yarışı olan AYDOFF 5. Ayak Yarışı, Anadolu Yakası Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Derneği – TRAKOFF tarafından, Beykoz Gençlik…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018 Marmara X-Trial Kupası’nın finali, AYDOFF yarışı Beykoz’un ev sahipliğinde yapıldı.

Kupanın son yarışı olan AYDOFF 5. Ayak Yarışı, Anadolu Yakası Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Derneği – TRAKOFF tarafından, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda ve Beykoz Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle, 22 – 23 Aralık 2018 tarihlerinde Beykoz Riva’da organize edildi.

5 prototip, 10 extreme aracın katılımıyla Riva’ da yapılan yarışın final heyecanına kapılmış olan seyirciler de yarış alanını doldurdular. Oldukça çekişmeli ve zorlu ve yarış etabına sahip yarışta, kupa finali de olması sebebiyle heyecan doruktaydı.

Riva’ de bulunan yarış parkurunda, ekiplerin zorlu arazi şartlarında mücadelesi, iki gün boyunca devam etti. Zorlu parkurlarda, tek başlarına mücadelece eden ekiplerin bu heyecanlı yarışları,  Pazar gün ki ödül töreniyle son buldu. Ödül Törenine Ak Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Salim ÖZTÜRK, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü SBülent KÜÇÜK, Beykoz İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Murat EKİNCİ ve okul müdürleri katılım sağlayarak, başarılı olan sporculara ödüllerini takdim ettiler.

İlki ve üçüncüsü İstanbul’ da, ikincisi Sapanca’ da, dördüncüsü Tekirdağ’ da ve finali yine İstanbul’ da yapılan Marmara X-Trial Kupası, extreme ve prototip olmak üzere iki kategoride değerlendirilmişti.

AYDOFF yarışının genel klasman sonuçlarına göre extreme kategorisinde; birinci Osman Balkı – Cemafer Bulut, ikinci Selim Ustaoğlu – İhsan Pekayla,  üçüncü ise Muharrem Kuzlu – Sedat Çavuşoğlu ikilisi oldu.

Parkuru çok kısa zamanda tamamlamayı başaran prototip araçlarda ise; birinci Ali Fuat Bilgin – Ali Fuat Demirci, ikinci Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç, üçüncü Emirhan Kutlu – Uğur Demirci ikilisi oldular.

AYDOFF yarışı ile son bulan kupanın dereceye giren ekipleri ise şu şekilde oldu. Prototip kategorisinde, kupa birincisi Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç, kupa ikincisi Emirhan Kutlu – Uğur Demirci, kupa üçüncüsü Kubilay Tüfekçi – Orhan Doğan oldular.

Extreme kategorisinde, kupa birincisi Umut Uyar – Gökhan Yalçın, kupa ikincisi Musa Ceylan – Muharrem Ekebil, kupa üçüncüsü ise Nurullah Ateş – Yusuf Uyar ikilisi oldular.

Beykoz'da offroad heyecanı devam ediyor
Bizi Takip Edin