Beykoz’da öğrenciler deprem tatbikatı yaptı

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, AFAD işbirliğiyle deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

Beykoz’da öğrenciler deprem tatbikatı yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan protokol kapsamında deprem anı bina tahliye tatbikatı yapıldı.

Tatbikat, saat 10.00’da siren sesi ile başladı ve tüm binalarda bulunan personel ve öğrenciler, olabildiğince hedef küçülterek ezilmeyecek eşyaların yanında, yan yatarak cenin pozisyonuna geçti ve sarsıntı anını temsil eden siren sesinin durmasını bekledi.

Ardından, binadaki acil çıkış yollarını izleyerek kampüste belirlenen Acil Durum Toplanma Alanlarına yönlendirildiler ve binalar güvenli bir şekilde tahliye edildi. 

Binaların tahliye edilmesinin ardından RektörProf. Dr. Cemal Yıldız, Genel Koordinatör Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aysel Uzuntaş ve Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci ve Genel Sekreter Harun Ceylan ile birlikte Kriz Masası’nda depreme karşı alınabilecek önlemleri gözden geçirerek tatbikatın başarısını değerlendirdi.

Beykoz’da öğrenciler deprem tatbikatı yaptı
Bizi Takip Edin