Beykoz'da öğrenciler 'Geleneksel Çocuk Oyunları' ile yarıştı

Beykoz'da okullar arası geleneksel çocuk oyunları şenliği bin 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Beykoz'da 2017-2018 eğitim – öğretim yılı ‘Okul Sporları İlçe Şenlikleri' faaliyetleri kapsamında yapılan okullar arası ‘Geleneksel Çocuk Oyunla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da okullar arası geleneksel çocuk oyunları şenliği bin 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Beykoz’da 2017-2018 eğitim – öğretim yılı ‘Okul Sporları İlçe Şenlikleri’ faaliyetleri kapsamında yapılan okullar arası ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’ 27 Kasım – 08 Aralık 2017 tarihleri arasında bin 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Celal Aras Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Murat Ekinci ve Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Selim Safi ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve velileri katıldı.

Sek sek, mendil kapmaca ve yakan top gibi oyunlarda 500 öğrenci başarı sağlayarak kupa ve madalya kazanırken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Murat Ekinci tarafından katılan tüm okullara birer tane fidan hediye edildi.

Bülent Küçük: Oyunlara katılımda yüzde 100 artış sağladık

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük Ödül töreninde yapmış olduğu konuşmada 2016-2017 Okul Sporları şehit Ömer Halisdemir sezonunda geleneksel çocuk oyunlarına 600 civarında öğrencinin katıldığını söyledi. Küçük sözlerinin devamında ; “2017-2018 eğitim öğretim yılı okul sporları ilçe şenlikleri faaliyetleri kapsamında geleneksel çocuk oyunlarına 1200 öğrenci katılarak yüzde 100 artış sağladık. Spor bilincinin ilkokul yaşlarında aşılayarak, her branşta katılımlar günden güne artıyor.” ifadelerini kullanarak desteklerini esirgemeyen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ ya, emeği geçen okul müdürlerine, beden eğitimi ve spor öğretmenlerine, ilçe tertip komisyonunda görev alan üyeler ile velilere teşekkür etti.

Beykoz'da öğrenciler 'Geleneksel Çocuk Oyunları' ile yarıştı
Bizi Takip Edin