Beykoz’da öğrenciler sınav heyecanını erken yaşadı

Beykoz’da lise adayı olan öğrenciler Liselere Geçiş Sınav (LGS) heyecanını erkenden yaşadı. Ortaokul öğrencileri, ÖSYM kurallarına uygun olarak yapılan ve gerçeği aratmayan simülasyon sınavda en iyi puanı almak için ter

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da lise adayı olan öğrenciler Liselere Geçiş Sınav (LGS) heyecanını erkenden yaşadı.  Ortaokul öğrencileri, ÖSYM kurallarına uygun olarak yapılan ve gerçeği aratmayan simülasyon sınavda en iyi puanı almak için ter döktü.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi’nde simülasyon Liselere Geçiş Sınavı (LGS) düzenlendi.

Öğrencilerin psikolojik olarak sınava hazırlamak, zaman ve stres yönetimini öğrenmeleri ile kaygılarını yenmelerini sağlamak amacıyla yapılan LGS simülasyon sınavına tüm ortaokullardan 345 öğrenci katıldı.  

Öğrenciler, ÖSYM kurallarına uygun olarak sınavdan önce üst araması yapılarak, kimlik ve sınav giriş belgeleri tek tek kontrol edilerek içeri alındı. Öğrenciler sınıflarda ter dökerken aileleri de bahçede bekledi.

Sınav sonrası dereceye giren öğrencilere Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle çeşitli hediyeler takdim edildi.

474.45 puanla birinci olan İshakağa Ortaokulu öğrencilerinden Tunahan Yılmaz’a bisiklet, 467.25 puanla ikinci olan Kavacık Borsa Ortaokulu öğrencisi Nisa Nehir Koç’a paten, 465.98 puanla Anadolu Hisarı Ortaokulu öğrencisi Irmak Kuş’a kaykay hediye edildi.

Öğrencilere hediyeleri Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Okul Müdürü Mutlu Aydın tarafından verildi.

Beykoz’da öğrenciler sınav heyecanını erken yaşadı
Bizi Takip Edin