Beykoz’da öğretmenler iş bırakma eylemi yapıyor!

Beykoz’da öğretmenler, Eyüpsultan’da okul müdürü İbrahim Oktugan’ın öldürülmesi sonrası tepki göstermek amacıyla bir günlük iş bırakma eylemine gidiyor.

Beykoz’da öğretmenler iş bırakma eylemi yapıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Eyüpsultan’da, özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, 17 yaşındaki Iraklı lise öğrencisi Y.K.’nın silahlı saldırısıyla hayatını kaybetmesinin ardından olayı protesto etmek amacıyla çeşitli sendikalara üye öğretmenler, bugün derse girmedi.

Beykoz’da da pek çok öğretmen bugün bir günlüğüne iş bırakma eylemi yaptı. Öğretmenlerin derslere girmemesinden dolayı okullarda bugün eğitim verilemeyecek.

OKULLAR TATİL Mİ?

Sosyal medyada “Okullar bugün tatil” iddiasına ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

İddiaları yalanlayan MEB, eğitimin kaldıığı yerden devam edeceğini bildirip bu çağrıların sendikalı öğretmenleri ilgilendiren bir çağrı olduğunu vurguladı.

Beykoz’da öğretmenler iş bırakma eylemi yapıyor!

ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEDİ

Sendikaya bağlı öğretmenler, Oktugan’ın öldürülmesine karşı tepki göstermek amaçlı dün de ilk derse girmedi.

NE OLMUŞTU? 

İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisede okuyan Iraklı 17 yaşındaki Y.K., Aralık 2023’te disiplin suçları nedeniyle okuldan atıldı. Önceki gün okula gelen Y.K., lisenin müdürü 74 yaşındaki İbrahim Oktugan’ın odasına girerek tabancayla ateş ettikten sonra kaçtı.

Oktugan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin gözü önünde işlenen bu cinayet ülke gündemini sarstı. İbrahim öğretmenin katledildiği okulda dün üzüntü hakimdi. Dersler yapılmadı.

 

Beykoz’da öğretmenler iş bırakma eylemi yapıyor!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin