Beykoz’da öğretmenlerin fidanları toprakla buluştu

Beykoz’da 24 Kasım Öğretmen Günü öncesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından fidan dikimi ve resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü İstanbul Öğretmen Akademileri tarafından “24 Kasım Öğretmenler Günü” kapsamında etkinlik düzenlendi.

24 Kasım Öğretmen Günü

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erdinç Kurt, okul müdürleri ile öğretmenler ve aileleri katıldı.

Beykoz MEB fidan dikimi

BEYKOZ’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, ilk olarak Baklacı Mahallesi’nde oluşturulan alanda öğretmenlerle birlikte fidan dikti. Yazıcı, dikilen fidanlara ilk can suyunu verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı

Etkinliğe katılanlar daha sonra günün anısına “24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” yazılı pankartın önünde fotoğraf çektirdi. Program çerçevesinde İstanbul’un 39 ilçesinde öğretmenlerin katılımıyla fidan dikildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü

RESİM SERGİSİ AÇILDI

Fidan dikiminin ardından, “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri kapsamında, Levent Yazıcı ve beraberindekiler Küçüksu Mesire Alanında yürüyüş yaptıktan sonra Sabancı Öğretmenevi’nde resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü

“İYİ Kİ ÖĞRETMENİZ”

Resim sergisi açılışından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı açıklamalarda bulundu.

Yazıcı, “Öğretmenlerle ilgili haftamız başlıyor. Aslında sadece bir gün olarak öğretmenlerimizi düşünmüyoruz. Hafta sonumuzu biz birlikte paylaşmak istedik. Aileler hafta sonunu birlikte geçirirler. Bizde meslektaşlarımızda yine onların aileleriyle beraber güne birlikte başladık. Sabah ağaç dikim çalışmamız oldu. Bu sadece Beykoz’da değil farklı ilçelerimizde de meslektaşlarımız ağaç diktiler. Ardından öğretmenlerimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş yaptık. Akabinde de öğretmenlerimizin sanat çalışmaları vardı onların hazırladığı kısa sergileri burada bütünleştirdik ve açılışını yaptık. Beraberinde de Pazar kahvaltısını birlikte yapacağız. Önümüzdeki hafta birçok çalışmamız var ama bugün bu etkinlikler 39 ilçemizde de birlikte gerçekleşiyor. İyi ki öğretmeniz diyorum. Bunu yürekten hep birlikte söylüyoruz. Biz öğretmen olarak bu sözümüzü çok benimsedik. Öğretmenlik mesleği çok özel bir meslek” dedi.

Konuşmasının ardından Yazıcı katılımcılar ile birlikte kahvaltı yaptı. Etkinlik kahvaltının ardından son buldu.

.

.

Beykoz’da öğretmenlerin fidanları toprakla buluştu
Bizi Takip Edin