Beykoz'da öncelik hayatın öncelik yayanın!

Beykoz'da yaya geçitlerinin fark edilmesi, kullanılması ve yayalara öncelik verilmesi için 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' uygulaması başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, trafik kazalarını azaltabilmek ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturabi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaya geçitlerinin fark edilmesi, kullanılması ve yayalara öncelik verilmesi için ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ uygulaması başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, trafik kazalarını azaltabilmek ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda birçok projeyi hayata geçiren Bakanlık, 2019 yılını ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ olarak ilan ettiğini duyurdu. Yurt genelinde yaya öncelikli trafik bilincinin yaygınlaştırılması için başlatılan ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ kampanyası kapsamında Beykoz’da da etkinlikler yapıldı.

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fahri Muştu ve öğrencilerin katıldı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önündeki yaya geçidi üzerinde sürücüleri durdurarak yayaların öncelik hakkı olduğunu hatırlatarak, bilgilendirici broşür dağıttı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı yapmış olduğu açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla yaya geçitlerinde yayaların sürücüler tarafından fark edilmesini, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanmasını, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesini sağlamaya yönelik ilçemizde kampanya başlatıyoruz. Öğrencilerimizle birlikte yaya geçidinde sürücülerimize anlattık.” İfadelerini kullandı.

Beykoz'da öncelik hayatın öncelik yayanın!
Bizi Takip Edin