Beykoz’da Ramazan dopdolu geçiyor

Ramazan Ayı tüm Beykoz’u ilçe sahilinde kurulan “Ramazan Çadırı” ile Kavacık “Millet Sofrası”nda kardeşlik ve dayanışma iklimiyle kuşatıyor, “Kavacık Yaşam Merkezi’nde söyleşiler, konserler ve çocuk eğlenceleriyle dopdolu etkinlikler yer alıyor.  

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin, halka açık iftar sofralarından geleneksel çocuk eğlencelerine, sevilen ilahiyatçılarla söyleşiler, konser ve dinletilere yer verdiği programlar ilçe sakinlerinden yoğun ilgi görüyor.

Beykoz’da “Birlik, Beraberlik ve Rahmet Ayı Ramazan” temasıyla hazırlanan etkinlikler ikinci haftasında da on bir ayın sultanını dolu dolu yaşamak isteyenleri bekliyor.

Boğaz’a nazır Beykoz iftar çadırı dolup taşıyor

İFTAR SEVİNCİ SAHİLE TAŞIYOR

Boğaz’a nazır kurulan “Ramazan Çadırı”nda iftar sevinci topumun tüm kesimlerinin ağırlandığı  kardeşlik ve dayanışma atmosferinde yaşanıyor.

Her akşam bin ilçe sakininin aynı sofra etrafında oruç açmanın mutluluğunu paylaştığı iftar çadırı  birlik ve beraberlik manzaraları sergileniyor.

Aileler, akrabalar ve komşuların buluştuğu çadırda dayanışmanın huzuru, birlikteliğin güveni, aynı manevi duyguları paylaşmanın sevinci yaşanıyor.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

MUSTAFA KARATAŞ, MERVE GÜLCEMAL VE AHMET ÖZHAN

Kavacık Yaşam Merkezi’nde sevilen ilahiyatçıların ağırlandığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer aldığı programlar katılımcılara farklı pencereler açıyor.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

İlahiyat profesörü Mustafa Karataş ilçe sakinleriyle buluşacağı söyleşide Ramazan Ayı’nın insan ve topluma kazandırdığı maddi ve manevi hasletleri anlatacak.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

Çocuk kitapları ilgiyle takip edilen Yazar Merve Gülcemal, “Ramazan ve Çocuk” konulu renkli bir söyleşiyle ilçe sakinleriyle buluşacak, Televizyon Sunucusu Bekir Develi gündeme dair konulara değinecek.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

Ahmet Özhan’ın gönüllerde yer bulan ilahiler söyleyeceği konserinin yanı sıra, Dursun Ali Erzincanlı şiir ve okuduğu naatlerle Asr-ı Saadet’e özlem ve hüzün dolu bir yolculuk sunacak.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

Ayrıca şehrin merkezi camilerinden hafızların iştirakiyle Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf müziği ve ilahiler sunulacak.

Beykoz’da Ramazan etkinliklerle dopdolu geçiyor

ÇOCUKLAR BU RAMAZAN AYI’NI UNUTAMAYACAK

Kavacık Yaşam Merkezi’nde yapılan söyleşi ve konser programları öncesinde çocuklar için eğlenceli palyaço ve gösterileri, müzikli animasyonlar, yüz boyama ve karikatür etkinlikleri yer alıyor.

Animasyonlarla renklenen oyun ve yarışmalara katılan çocuklar hem eğleniyor hem de güzel anılar biriktiriyor.

Neşeli Ramazan etkinlikler ay boyunca ilçedeki çocukları bekliyor.

Not: Ramazan Etkinlikleri her akşam 20:45’te çocuk etkinlikleriyle başlayıp, 21:30’da söyleşi ve konserlerle devam edecektir.

18 Mart 2023 Pazartesi Akşamı, Beykoz Sözlü Tarihi-3 Kitabı Tanıtımı Özel Programı dolayısıyla Ramazan Etkinlikleri yapılmayacaktır.

Beykoz’da Ramazan dopdolu geçiyor

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin