Beykoz'da sağlık çalışanı otomobiliyle denize uçtu

Beykoz Kanlıca sahilinde bir otomobil denize uçtu. Sağlık çalışanı olduğu öğrenilen sürücü kadını, olay yerine bulunan eski bir dalgıç kurtardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz'da Kanlıca Çubuklu Sahili'nde sağlık çalışanı olduğu öğrenilen A. Ç.'nin henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolünü kaybettiği otomobil denize uçtu. Şans eseri o sırada sahilde bulunan bir dalgıcın yardımıyla otomobilden çıkartılan A. Ç.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay, saat 22.15 sıralarında Beykoz Kanlıca Çubuklu arasındaki sahilde meydana geldi. Otomobiliyle seyir halinde olan sağlık çalışanı A.Ç. henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolünü kaybederek deniz kenarında bulunan kaldırıma çıkarak denize uçtu. O anlarda olayın meydana geldiği noktada bulunan ve eski bir dalgıç olduğu öğrenilen Ufuk Saraç, denize uçan otomobili gördüğü an hiç tereddüt etmeden denize atladı.

Dalgıç, sürücü koltuğunda bulunan ve tamamı suya gömülen otomobilden kadın sürücüyü çıkartırken, diğer vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine gelirken, Sahil Güvenlik botu uzun süre aracın suya gömüldüğü başka kimsenin olup olmadığını araştırırken, kahraman dalgıç ise otomobilde genç sağlık çalışanı dışında kimseyi görmediği bilgisini verdi.

UZUN SÜRE AMBULANSA BİNMEMEK İÇİN DİRENDİ

Genç sağlık çalışanı için seferber olan ekipler uzun süre A.Ç.'nin ambulansa binip hastaneye gitmesi için ikna etmeye çalıştı. Polis ekiplerinin ikna çabası sonucu genç kadın ambulansa bindi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken olayın sabahında nöbetten çıktığı ve gün içerisinde de hiç dinlenmediği iddia edildi.

“DENİZE UÇTUĞUNU GÖRÜNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIK”

Görgü tanığı Adem Saraç, “Sahilde dolaşıyorduk. Arabanın denize uçtuğunu gördük. Denize uçtuğunu görünce de yardımcı olmaya çalıştık. İçinde bir kişi vardı kadın. Onu kurtardık. Arabada denize akıntıda gitti. Bizim arkadaş sağ olsun hemen atladı denize. Tam araç batarken aldık kurtardık. Arkadaşım eski dalgıç. Üşümüştü arabada ambulansın gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Beykoz'da sağlık çalışanı otomobiliyle denize uçtu
Bizi Takip Edin