Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?

Beykoz’da bu sabah saatlerinden itibaren musluklardan akan şebeke suyuna lağım karıştığı iddia ediliyor.

Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da bu sabah saatlerinden itibaren birçok mahallede musluklardan akan şebeke suyundan yoğun kokular duyulmaya başlandı.

Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?

LAĞIM KOKUSU VAR

Musluklardan lağım kokulu suyun aktığını ifade eden vatandaşlar, olaya isyan etti.

Vatandaşlar, şebeke suyundan gelen kanalizasyon kokusu nedeniyle ellerini dahi yıkayamadıklarını, pis kokunun ellerine sindiğini söyledi.

Bir başka vatandaş ise fark etmeden pis su çay demlediklerini ve çayı içemediklerini ifade etti.

Şebeke suyuna lağım karıştığını iddia eden vatandaşlar kokudan evlerde duramadıklarını söyledi.

Vatandaşlar, tedirgin olduklarını ifade ederek yetkililerden herhangi bir uyarı yapılmadığı gerekçesiyle ve ihtiyaçlarını marketten aldıkları sularla karşıladıklarını söyledi.

Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?

“KİMSE BİLGİ VERMEDİ”

Esnaf Kenan Kalay, “Bu durumdan herkes şikayetçi. İnsanların elinde olmayan bir şey. Bunu anonsla insanlara bildirmeleri lazımdı. İnsanlar birbirlerini uyardı. Birkaç gün bu suların böyle olduğunu söylemeleri lazımdı. İnsanlar ‘bu suyu kullanalım mı’ diye tedirgin. Kimse bilgi vermedi. Bu insanlar bilgiyi nereden alsın. Biz neye göre, kime göre hareket edeceğiz?” dedi.

“AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Şen Yılmaz, “Yetkililerden bu konuda açıklama bekliyoruz.153 aradım 185 yönlendirildim. 185 aradım bant yayını yapıp arıza olduğunu bildiriyor. Alınacak tedbirler hakkında bir yetkili çıkıp Beykozluları aydınlatma gereği duymaz mı ? Pes doğrusu.” dedi.

Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren vatandaşlar, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (İSKİ) tepki gösterdi.

İşte vatandaşların tepkileri: 

Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin