Beykoz’da sevgi her engeli aşıyor!

Beykoz Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nde (AKDEM) eğitim alan çocuk ve gençler, Dünya Engelliler Günü kapsamında yetenekleri sergiledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki engellilere yönelik ilk kapsamlı yaşam merkezi olarak kurulan Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel renkli bir etkinliğe imza attı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören ve ünlü oyuncular Deniz Uğur ve Erdinç Gülener, ilçe protokolü, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile engelli aileleri katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

“Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri çerçevesinde, ilçedeki engellilere sıcacık bir yuva olan merkezin tanıtımına katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla “Beykoz’da Engel Yok, Sevgi Var” sloganıyla düzenlenen programda engelli çocuk ve gençler yeteneklerini sergiledi.

AKDEM’li öğrencilerinin sergiledikleri halk oyunları ve ritim gösterileriyle büyük alkış aldıkları program renkli görüntülere sahne oldu.

Müzisyen Erol Aydoğan da etkinlikte şarkılarını seslendirdi. Deniz Uğur ve oyuncu eşi Erdinç Gülener’in de katıldığı programda Uğur’un otizmli oğlu Engin Deniz Sunat da ritim gösterisine katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçede bulunan sivil toplum kuruluş temsilcilerine çiçek takdiminde bulundu.

Beykoz Belediyesi tarafından programa katılan tüm çocuklara, çeşitli hediyeler verildi.

Beykoz Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi

Merkezde eğitim alan engelli çocuk ve gençler, etkinlik alanında kurulan ebru, cam, mozaik, seramik, mutfak ve tarım atölyelerinde gün boyunca hocaları eşliğinde el becerilerini gösterdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

“AKDEM AİLESİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ”

Programda çocuklara ve ailelere hitap eden Belediye Başkanı Murat Aydın, “Anneler ve babalar sizleri tebrik ediyorum, kutluyorum. Dünyada cennetlik bir insan görmeyi arzu ettiğimde engelli annesine bakıyorum özelde. Gerçekten engelli ailesi olmak özellikle annesi olmak, babası olmak, o ailenin bir bireyi olmak çok büyük fedakârlık gerektiren bir durum. Gözlemliyoruz, dezavantajlı o birey için, evladımız için hayatını ortaya koyabilmek herkesin yapabileceği bir iş değil, büyük bir fedakârlık. İşte o özveriyi gösteren, fedakârlığı gösteren sizler ve sizlerin evlatlarıyla bugün birlikteyiz. Bu programımıza geldiğiniz için, bizlere güç verdiğiniz için, motivasyonumuzu artırdığınız için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Bizde sizlerin yükünü hafifletmek adına mesai arkadaşlarımızla AKDEM ailesi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Murat Aydın’a AKDEM’li öğrenciler tarafından hazırlanan ebru sanatı tablosu hediye edildi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayım Madak

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, AK Parti’nin engelli bireyler için yaptığı çalışmalar bahsederek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2023 yılı Engelsiz Vizyon Belgesi’ne değindi. Madak, AKDEM’in bir marka olduğunu vurguladı ve bu anlamlı programı düzenleyen herkese teşekkürlerini sundu.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli

“GÜNDÜZLÜ BAKIM EVİ İSTİYORUM”

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise bir istekte bulundu. Çiçekli, “Benden çok fazla talep ediyorlar. Ağır engelliler için Beykoz’da bir gündüz bakım evi yok. Ve bu kadar kıymetli çalışmalardan sonra belediyemizden bir gündüzlü bakım evi istiyorum. Çok şey istemiyorum. Çünkü özellikle anneler ‘7/24 biz onlarla beraberiz. Bizim de kendimize ayıracak bir vaktimiz olmalı.’ diyorlar. Eğer Beykoz Belediyesi AKDEM’den sonra gündüzlü bakım evini de yaparsa bu evi taçlandırmış olacaktır.” dedi.

Beykoz Belediyesi AKDEM

“AKDEM YÖNETİCİLERİNİ TEBRİK ETMEK LAZIM”

Oğlunun ritim çalışmasını izlemeye gelen Deniz Uğur, “Benim oğlum ritim çalışmasındaydı. Folklor ekibini de çok beğendik. Eşimle birlikte geldik izlemeye gurur duyduk. Belediye başkanını, kaymakamı, AKDEM yöneticilerini hepsini tebrik etmek lazım. Böyle çalışmalar özel gereksinimle bireyler ve onların aileleri için çok çok önemli. Yapılan işleri fark etmek, başarılı işleri görmek gerekiyor diye düşünüyorum.” dedi.

Beykoz Belediyesi AKDEM

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Eşi ile birlikte programa gelen ünlü oyuncu Erdinç Gülener, “Ben öncelikle Beykoz Belediye başkanımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum böyle bir organizasyon düzenlediği için. Bugün de ürettiklerini sahnede izledik. Ritim çalışmasında Engin Deniz sahnedeydi, diğer arkadaşları folklor ekibiyle çok güzel şeyler yaptı. Bütün aileleri bir araya getirip burada çocuklarımızın etkinliklerini izlettirdikleri için belediye başkanı ve AKDEM’e teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

.

.

Beykoz’da sevgi her engeli aşıyor!
Bizi Takip Edin