Beykoz’da sinema koltukları Gazze’deki çocuklar için ayrıldı

Beykoz’da, İsrail soykırımında Gazze’de katledilen 5 binin üzerindeki çocuğun sesini tüm dünyaya duyurmak için sinema koltukları Gazzeli şehit çocuklara ayrıldı.

Beykoz’da sinema koltukları Gazze’deki çocuklar için ayrıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un AK Partili İlçe Belediyeleri tarafından, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan katliama dikkat çekmek amacıyla 20 Kasım – 30 Aralık 2023 tarihlerinde 11 farklı türde onlarca etkinlik düzenleniyor.

“İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla düzenlenen sempozyum, paneller, konferanslar, söyleşiler, şiir dinletileri, sergiler, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, tiyatro gösterimleri, konserler ve yarışmalar gibi etkinliklerin ilki bugün kültür merkezlerinde eş zamanlı olarak yapılan “Tay” adlı çizgi film gösterimi ile başladı.

Bu kapsamda, Beykoz Soğuksu Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde de film gösterimi gerçekleştirildi.

Dünya Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım 2023 Pazartesi günü yapılan gösterimin yapıldığı salonun koltuklarına, Gazze’de katledilen çocukların isimleri yazıldı, film gösterimi için dışarıdan seyirci alınmadı.

Düzenlenen etkinlikler ile, yaşanan soykırımın anlatılması ve tarih boyunca insan hakları ihlallerine karşı duyarlılık geliştirmesi hedefleniyor.

“İNSANLIĞIN ONUR SINAVI GAZZE”

Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, “Filistin toprakları yıllardır Siyonist işgal devletinin zulmüne tanıklık ediyor. Özellikle son bir buçuk aydır bir eşkıya ordusunun dünyanın vereceği tepkiyi hiç umursamadan pervasızca katliamlar yapması, sivilleri özellikle çocukları canice katletmesi her insanın canını acıtıyor. Bütün kültür merkezlerimizde ‘İnsanlığın Onur Sınavı Gazze’ başlığı altında bir buçuk ay sürecek etkinlikler planladık” dedi.

 

Beykoz’da sinema koltukları Gazze’deki çocuklar için ayrıldı
Bizi Takip Edin