Beykoz’da spor kulüplerine nakdi yardım yapılacak

Uzun zamandır gündemde olan spor kulüplerine dair yaşanan tartışmaların ardından, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Amatör Spor Kulüpleri’nin temsilcileri bir araya gelerek yeni yılın ilk çeyreğinde kulüplere yardım y
  • 1.01.2022 00:00:00

Uzun zamandır gündemde olan spor kulüplerine dair yaşanan tartışmaların ardından, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Amatör Spor Kulüpleri’nin temsilcileri bir araya gelerek yeni yılın ilk çeyreğinde kulüplere yardım yapılacağını söyledi.

galeri isbeykoz da spor kuluplerine nakdi yardim yapilacak 3915

İlçede kamuoyunda yaşanan tartışmaların başında gelen spor kulüpleri konusu gündeki yerini korumaya devam ederken, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Amatör Spor Kulüpleri Başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.  

Ali Bahadır Kemankeş Restoran’da düzenlenen toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Ersen Sancar ile kulüp başkan ve temsilcileri katıldı.

Beykoz Spor Kulüpleri’ni temsilen konuşan Çoşkun Tosun, kulüplere maddi yardım aktarılması gerektiğini belirtti.

Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Muammer Aydınoğlu, kendi sahalarında da afişin bulunduğunu tesis tasarrufun kendilerinde olduğunu aktardı. Başkan Murat Aydın, kendi ikamet ettiği mahallenin takımı olan Soğuksu Spor Kulübü’ne pozitif ayrımcılıkta bulunacağını söyledi.

Toplantıda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, pandemi nedeniyle birçok alanda çalışmaların durdurulduğunu, ilçe spor kulüplerine de pandemi nedeniyle yardım yapamadıklarını belirtti.

galeri isbeykoz da spor kuluplerine nakdi yardim yapilacak 4429

Başkan Murat Aydın, Beykoz Belediyesi olarak yeni yılın ilk çeyreğinde Spor Kulüplerine belirlenen prensipler doğrultusunda yardımda bulunacaklarını söyledi.

Beykoz Belediyesi’nin spor faaliyetlerinden bahseden Murat Aydın, “14 ayrı spor dalında faaliyette bulunuyoruz. Süper Ligde hentbol ve buz hokeyiyle, voleybolda kadınlarla, erkeklerde de basketbol liginde mücadele ediyoruz.” dedi.

Beykoz’u spor merkezi haline getirmek istediklerini aktaran Başkan Murat Aydın, futbol branşını ilçedeki amatör kulüplere bıraktığını belirterek, araç, malzeme, ulaşım ve tesislerin bakımı ile ilgili de katkılarda bulunulacağını ekledi.

Belediye Başkanı Murat Aydın, gençlerin kendisinden spor yapacaklarını faaliyet alanları istediklerini ve çocuklardan ücret talep edildiği söyleyerek, “Beykoz Belediyesi olarak spor kulüplerinin belli ihtiyaçlarını karşılayacağız ve karşılığında spor yapmak isteyen hiç kimseden ücret talep edilmemesini istiyoruz” dedi.

İlgili Haberler