Beykoz’da spora ilgi her geçen gün artıyor!

Beykoz’da bu sene 5 bin 21 çocuk ve genci sporla buluşturan “Yaz Spor Eğitimleri” coşkulu bir kapanış törenine sahne oldu.

Beykoz’da spora ilgi her geçen gün artıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki çocuk ve gençlere spor ve enerji dolu bir yaz sunmak için hazırladığı “Yaz Spor Eğitimleri”nin kapanış töreni gerçekleştirildi. 

Beykoz’daki çocuk ve gençlerin nitelikli spor olanaklarından yararlanmaları, yaz aylarını bedensel ve ruhsal gelişimlerine uygun aktivelerle geçirmelerini sağlamak amacıyla 21 tesiste, 19 farklı branşta verilen “Yaz Spor Eğitimleri” sona erdi.

Uzman antrenörler eşliğinde verilen basketbol, taekwondo, basketbol, taekwondo, tenis, karate, voleybol, bisiklet, kano, hentbol, kickboks, atletizm, izcilik, jimnastik, masa tenisi, geleneksel okçuluk, olimpik okçuluk, yelken, güreş, binicilik ve oyun grubu olmak üzere 19 farklı branşta yapılan eğitimler ile 5 bin 21 genç ve çocuk yeteneklerini geliştirdi.

Güncel olarak 674 lisanlı sporcusu olan Beykoz Belediyesi bu sene 364 sporcu daha lisanlı olarak bünyesine kattı.

Şölen havasında geçen törende eğitimlerden kesitler sunan film gösterimi gerçekleşti.

“TÜRKİYE’Yİ ŞAMPİYON YAPMAK İÇİN”

Açılış konuşmasını yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 19 farklı branşı tek tek sayarak bütün sporcuları tebrik etti.

Başkan Aydın, “Biz ne için spor yapıyoruz?” sorusuna çocuklardan “Türkiye’yi şampiyon yapmak için” yanıtı geldi.

Murat Aydın, “Biz sporu aslında ne için yapıyoruz biliyor musunuz? Hem sağlıklı hem de mutlu olmak için. Mutlu ve sağlıklı olunca, çok çalışınca Türkiye’yi de dünyada temsil edeceğiz. Yaz spor okulları yapmayı bize bahşeden Allah’ımıza şükrediyorum. Ardından bize bu hizmet yetkisi veren Beykozlu büyüklerimize, annelerinize, babalarınıza teşekkür ediyorum. Arkasından hocalarınıza teşekkür ediyoruz. Amacımız güzel alışkanlıklar kazanmak. Kendimizi daha iyi ifade edebilmek. Kendimize olan güvenimizin artması. Birbirimizi daha çok tanımamız, sevmemiz. Sporun buna büyük katkısı var. Onun için spor yapıyoruz.” dedi.

İSTANBUL’DA SADECE BEYKOZ’DA

Başkan Aydın’ın konuşmasının ardından İstanbul’da sadece Beykoz Belediyesi’nin verdiği Oyun Grubu Eğitimi alan minikler sahneye çıktı.

2022-2023 Hentbol Erkekler Süper Ligi Cemal Kütahya Sezonu şampiyon olan Beykoz Belediyespor ve Kadın Voleybol 2. Ligi’nde fırtınalar estiren Beykoz’un sultanları alkışlarla karşılandı.

19 farklı branş eğitimi alan genç ve çocukların yanı sıra ilçeye büyük gururlar yaşatan Voleybol A Takım, Genç Takım, Yıldız Takım, Küçük Takım, Midi Takım ve Minik Takım ile bisiklet, izcilik, karate, okçuluk, karate gibi spor dallarında başarılan elde eden gençler sahnede boy gösterdi.

Beykoz Belediyesi tarafından eğitimlere katılan tüm çocuklara başarı belgesi verildi.

Yaz Spor Eğitimleri Kapanış Töreni, hatıra fotoğrafları eşliğinde sona erdi.

 

Beykoz’da spora ilgi her geçen gün artıyor!
Bizi Takip Edin