Beykoz’da spora olağanüstü bir ilgi var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 4 bin 402 çocuk ve genci sporla buluşturan “Yaz Spor Eğitimleri” coşkulu bir kapanış törenine sahne oldu.

Beykoz’da çocuk ve gençlerin nitelikli spor olanaklarından yararlanmaları, yaz aylarını bedensel ve ruhsal gelişimlerine uygun aktivelerle geçirmelerini sağlamak amacıyla 16 farklı branşta, 4 bin 402 öğrenciyi sporla buluşturan “Yaz Spor Eğitimleri” renkli bir kapanış töreniyle sona erdi.

Uzman antrenörler eşliğinde verilen basketbol, taekwondo, tenis, okçuluk, karete, voleybol, bisiklet, kano, hentbol, kickbox, atletizm, izcilik, jimnastik, badminton, masa tenisi ve geleneksel okçuluk olmak üzere 16 farklı branşta yapılan eğitimlerde çocuklar yeteneklerini geliştirdi.

Beykoz Stadyumu’nda düzenlenen kapanış törenine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ile eğitim gören öğrenci ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

16 farklı branş eğitimi alan genç ve çocukların yanı sıra ilçeye büyük gururlar yaşatan Voleybol A Takım, Genç Takım, Yıldız Takım, Küçük Takım, Midi Takım ve Minik Takım ile Bisiklet Takımı ve İzcilik Takımı kortej yürüyüşü ile boy gösterdi.

Şölen havasında geçen törende eğitimlerden kesitler sunan film gösterimi gerçekleşti ve Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de eğitim alan gençler müzik dinletisi sundu.

“AY YILDIZLI BAYRAĞIN TEMİNATI BU GENÇLERDİR”

Açılış konuşmasını yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Sevgili gençlerimize ve evlatlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Organizasyonları gerçekleştirme yetkisini ve sorumluluğunu bize veren hemşehrilerime çok çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz sağlıklı, mutlu, geleceğe umutla baksınlar diye arzu ediyoruz hep birlikte. Bu arzularımız inşallah gerçekleşsin diye dua ediyoruz. Son derece anlamlı ve önemli faaliyet icra ediliyor birlikte. Sağlıklı olmak için, özgüvenli olmak için, çocuklarınızın kendilerine olan inançlarının gelişmesi için spor son derece önemli. Kültür-sanat da son derece önemli. Çocuklarımız hangisini seviyorsa o. Biz bu anlamda belediyeniz olarak sizlerin hizmetinde, emrinizde olacağız. Dualarımız ay yıldızlı bayrağımızın bu gök kubbenin üzerinde inşallah kıyamete kadar dalgalansın diyedir. Onun da teminatı burada, işte bu gençlerdir. Ben onların gözündeki enerjiyi görünce bayrağımızın bu gök kubbede bu güzel ülkenin üzerinde kıyamete kadar dalgalanacağına olan inancım sonsuzdur.” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise sporun çocukların bireysel hayatlarında özgüven, liderlik duygusu ve paylaşım duygusuna büyük katkı sağladığını söyledi. 

Emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Çiçekli, eğitim-öğretim haftasını tebrik ederek sağlıklı ve sıhhatli bir dönem diledi.

Konuşmaların ardından spor branşlarında başarılı olmuş takım ve sporculara çiçek ve madalya takdimi gerçekleştirildi. 

Beykoz Belediyesi tarafından eğitimlere katılan tüm çocuklara başarı belgesi verildiği Yaz Spor Eğitimleri Kapanış Töreni, hatıra fotoğrafları eşliğinde sona erdi.

Beykoz’da spora olağanüstü bir ilgi var!
Bizi Takip Edin