Beykoz’da sporseverler yağmur altında koştu

Beykoz Belediyesi ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen MarmaRUN koşusu yağmur altında gerçekleşti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle, Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen MarmaRUN koşusu yağmur altında gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle, Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından organize edilen 3. MarmaRUN Koşusu Beykoz'un ev sahipliğinde yapıldı.

Toplam 9.5 km'lik bir parkurdan oluşan yarış 8.30'da başladı. Yarış parkuru Anadolu Hisarı Kampüsü'nden başlayıp Çubuklu İskelesi'nden dönülerek Anadolu Hisarı Kampüsü'nde yağmur altında tamamlandı. Koşuya sporseverler yoğun ilgi gösterirken yarışmada erkekler kategorisinde birinci Hacı Sabahattin Cavga olurken, kadınlarda ise Damla Çelik zirveyi temsil etti.

Kadınlar kategorisinde yarışanların ödülleri Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam tarafından verildi.

“BİRİNCİ OLMAK GÜZEL BİR DUYGU”

Yarışmada erkekler birincisi Hacı Sabahattin Cavga mutlu ve gururlu olduğunu söyleyerek, “Bugünkü yarış çok güzeldi. Ben de bir Marmaralı olarak 2020 mezunuyum. Burada yarışmaktan çok mutluluk duyuyorum. Atmosfer çok güzel, hafif bir yağmur var. Ama bu bizi çok motive eden bir şey mutluyum, gururluyum. Birinci olmak güzel bir duygu.” dedi.

“KENDİMİ GÖRMEM İÇİN İYİ BİR YARIŞ OLDU”

Kadınlar birincisi Damla Çelik ise, “Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Marmara Üniversitesi'ne Beykoz Belediyesi'ne teşekkürlerimi sunuyorum. Yarış çok güzeldi. Parkur çok güzeldi. Yağmurlu bir pazar gününde çok güzel bir organizasyon oldu. Milli sporcuyum, önümüzdeki hafta sonu Avrupa ve cross şampiyon seçmesi var Adana'da yapılacak. Kendimi görmem için iyi bir yarış oldu.” diye konuştu.

“ÇOK MUTLUYUZ EĞLENCİ BİR YARIŞMA OLUYOR”

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, yarışmaya yoğun katılımın olduğunu belirtti. Kurt, “Bu yıl üçüncüsünü ve tescillenmiş bir yarışma olarak düzenlediğimiz MarmaraRUN'ın yarışmasına yoğun katılımdan dolayı çok mutluyuz. Covid-19 sebebiyle bir ara vermek mecburiyetinde kaldık. Ancak şimdi Türkiye'nin her yerinden değil dünyanın her yerinden uluslararası bir yarışma haline getirdik. Çok mutluyuz, eğlenceli bir yarışma oluyor. Aynı zamanda sponsorlar yardımıyla yarışmaya katılanlara da destek oluyoruz. Bu semtte bu Anadolu Hisarında açıkçası bir şenlik yapıyoruz. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Beykoz’da sporseverler yağmur altında koştu
Bizi Takip Edin