Beykoz'da sular ısınıyor!

Yerel seçimler yaklaşıyor ve Beykoz'da her geçen gün sular ısınıyor.

CHP'de belediye başkanı aday adayları çıkmaya başlarken, AK Parti'de de ısınma hareketleri başladı. Sahaya çıkanlar bir taraftan, sahaya çıkmak için isimlerini…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimler yaklaşıyor ve Beykoz’da her geçen gün sular ısınıyor.

CHP’de belediye başkanı aday adayları çıkmaya başlarken, AK Parti’de de ısınma hareketleri başladı. Sahaya çıkanlar bir taraftan, sahaya çıkmak için isimlerini öne çıkarmak isteyenler de ortalarda gözükmeye başladılar.

Aday adaylıklar ile ilgili konuya girmeden önce CHP’nin Atatürk büstüne bakım yapıp tören düzenleyerek çelenk koyması kafamı karıştırdı.

Atatürk büstüne gösterilen saygıları, temizlik ve bakim yapmaları çok güzel. Yıpranan büstü yaptırdılar, çevresini mermerlediler ve törenle açtılar. Saygı duydukları için saygı duyuyoruz.

Fakat büstün tam karşısında Atatürk’ün direktifleriyle İş Bankası’nın temellerini attığı Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası var. Hemde bakımı yapılan Atatürk büstünün yüzü denize doğru dönük değil, o virane olmuş cam fabrikasına bakıyor.

Hissedarı olduğu ve şuan CHP’de olan hisselerin sahibi olan Atatürk’ün büstüne saygı güzelde, Atatürk’ün temellerini attığı o fabrikayı Beykoz’dan Mersin’e taşıyıp orayı virane olarak bırakmak, o büste gösterilen saygının yapmacık olduğunu düşündürüyor insana.

Eğer Atatürk’ün büstüne saygınız varsa Atatürk’ün temelini attığı fabrikaya da saygınız vardır diye düşünmek isterdim. Keşke o saygıyı o dönem fabrikayı taşıtmayarak yapsaydınız da bizde sizi alkışlasaydık.

Hadi Beykoz’da Tekel Fabrikası kapandı, Sümerbank Deri Kundura Fabrikası kapandı ve bunları işçi düşmanı siyasiler, hükümetler yaptı. Peki Cam Fabrikası kimin tarafından ve ne için kapatıldı. Atatürk’e hiç mi saygı yok, temelini attığı bir fabrikayı kapatırken hem de hissedarı olarak ses çıkarmayanlar şimdi saygıdan, o fabrikanın bahçesindeki Atatürk’ün büstüne bakim yapıyorlar.

Bu millet artık bunları yemiyor çünkü geçmişte çok yedirdiniz.

Gelelim Mart 2019 yerel seçimleri öncesi aday adaylık sürecine. AK Parti’de sular yavaş yavaş ısınırken herkeste bir temkinli bekleyiş var. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek şuan zaten görevinin başında.  

Çavuşbaşı belediye başkanlığı yapmış, Beykoz belediye başkan yardımcılığı yapmış, şimdi ise AK Parti ilçe başkanı olan Hanefi Dilmaç herkes tarafından dikkatlice izleniyor. Hanefi Başkan acaba belediye başkanlığına sıçrar mı diye bekleyen birçok aday var.

Beykoz’da Kastamonu ve Giresun boyutu yavaş yavaş boy gösterirken her secimde yapılan yanlış strateji gene tekerrür ediyor. ‘Kastamonu veya Giresunlu diye kimse aday gösterilmez’ bu şekilde çıkışlar olduğu müddetçe tablo gene ayni olur diye düşünüyorum.

Hele tehdit siyasetçilerin yemeyeceği tek şey. Bunu çok iyi biliyorlar fakat bence etrafındakilerin biraz dolduruşuna geliyorlar.

Zaman her şeyin ilacı, bir bakıma ortalık şenleniyor. Çoklu aday olunca rekabet olur, projeler çoğalır ve fazla beyin düşünür. Sonuç olarak Beykoz kazanır.

Yeter ki Beykoz’dan aday olsun, Beykoz’un derdini bilen olsun ki Beykoz kazansın.

Kalın sağlıcakla

Beykoz'da sular ısınıyor!
Bizi Takip Edin