Beykoz'da trans uygulamaya spor salonundan açıklama

Ünlü spor salonları zinciri Macfit'in Beykoz'daki Anadolu Hisarı Şubesi, trans erkek Çağlar Hamza'yı üyeliğini dondurmaya zorladığı iddia edilmişti.

Tartışmaya neden olan olay ile ilgili açıklama yapan Macfit 'Çağla Hamza'nın cinsiyet değişt

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü spor salonları zinciri Macfit’in Beykoz’daki Anadolu Hisarı Şubesi, trans erkek Çağlar Hamza’yı üyeliğini dondurmaya zorladığı iddia edilmişti.

Tartışmaya neden olan olay ile ilgili açıklama yapan Macfit ‘Çağla Hamza’nın cinsiyet değiştirmek üzere bir operasyon geçireceği bilgimiz dahilindedir. Üyemiz, operasyon öncesi dönemde de erkek soyunma odalarını kullanmak istediğini kulüp yönetimine bildirmiş fakat operasyon gerçekleşmediği için henüz bunun mümkün olmadığı kendisine kulüp yetkilileri tarafından yüz yüze iletilmiştir.’ dedi.

Macfit’in konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Çağla Hamza isimli üyemizin cinsel yönelimleri nedeniyle MACFit tarafından zorla üyeliğinin dondurulduğu bilgisi, gerçeği yansıtmamaktadır.

İlerleyen günlerde Çağla Hamza’nın cinsiyet değiştirmek üzere bir operasyon geçireceği bilgimiz dahilindedir. Üyemiz, operasyon öncesi dönemde de erkek soyunma odalarını kullanmak istediğini kulüp yönetimine bildirmiş fakat operasyon gerçekleşmediği için henüz bunun mümkün olmadığı kendisine kulüp yetkilileri tarafından yüz yüze iletilmiştir. Kendisine öneri olarak kadın soyunma odasındaki kabinleri kullanabileceği veya dilerse bu süreçte 2 ay olan üyelik dondurma süresini uzatabilme seçenekleri sunulmuştur. Bu noktada üyemizin üyeliğini dondurma veya sonlandırması ile ilgili hiçbir zorlama söz konusu değildir. MACFit olarak, hiçbir zaman ve hiçbir koşulda üyelerimiz arasında; din, dil, ırk, mezhep ve cinsel yönelimlerine yönelik ayırım gözetmediğimizin ve eşitlik anlayışını benimsediğimizin altını özellikle çizmek isteriz.

Saygılarımızla

Beykoz'da trans uygulamaya spor salonundan açıklama
Bizi Takip Edin