Beykoz'da Tüp Bebek ve Kısırlık Semineri

Beykoz Belediyesi nikah salonunda Jinemed sağlık Grubu'nun organize ettiği tüp bebek ve kısırlıkla ilgili seminer yapıldı.                    &nbs

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi nikah salonunda Jinemed sağlık Grubu’nun organize ettiği tüp bebek ve kısırlıkla ilgili seminer yapıldı.                                                                 

Beykoz Belediyesi nikah salonunda Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen seminerden önce katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Seminere Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan da katıldı.

Jinemed Sağlık Grubu doktorlarının vermiş olduğu seminerde tüp bebek yapım aşamasından kısırlığa kadar geniş bir yelpazede katılımcılara bilgi verildi. Seminer iki bölümden oluştu. Birinci bölümde daha çok kısırlık üzerine durulurken ikinci bölümde tüp bebek yapım aşamalarından bahsedildi.

Doktorlar kısırlığın her 7 çiftten birinin problemi olduğunu vurguladı. Kısırlığın tanımı da yapıldı: 12 ay boyunca bir çift düzenli ilişkiye giriyor ve ilişki sonucunda çocuk oluşmuyorsa bu kısırlıktır.

Seminerin ilk bölümünde kısırlığın yanı sıra rahim hastalıklarından da bahsedildi.

 

Seminerin ikinci bölümüne geçildiğinde katılımcılara tüp bebek yapım aşaması anlatıldı. Tüp bebek labaratuvarlarından çekilen görüntülerin de izleyicilere aktarıldığı seminerde, ilk tüp bebek denemesinde başarılı olunmazsa daha sonraki aşamalarda şansın daha çok olduğu söylendi.

Seminerde ayrıca katılımcılardan 30 kişi arasında yapılacak kura sonucunda belirlenen kişinin tüp bebek yapım masraflarının karşılanacağı söylendi. Ve seminere katılanların Jinemed Kalamış Tüp Bebek Merkezinde ücretsiz muayne olabilecekleri de duyuruldu.

Beykoz'da Tüp Bebek ve Kısırlık Semineri
Bizi Takip Edin