Beykoz’da ücretsiz barista eğitimleri başlıyor

Beykozlu gençlere, yiyecek içecek sektörünün gözdesi kahve dünyasında iş ve kariyer fırsatı sunacak ücretsiz ve sertifikalı “Barista Eğitimleri” başlıyor.

Beykoz'da ücretsiz barista eğitimleri başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından istihdama destek olmak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla verilecek eğitimler yetenekli gençlere kahve dünyasının kapılarını aralayacak.   

18-30 YAŞ ARASI GENÇLER

Beykoz Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) organizasyonuyla uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerden ilçede ikamet eden 18-30 yaş aralığında ve herhangi bir işte çalışmayan gençler yararlanabilecek.   

Katılımcılar 2 hafta sürecek eğitimlerde, genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler, kahvenin tarihi, çekirdek türleri, öğütme, dozajlama ve tamping, özütleme, süt işleme teknikleri, uygulamalı içecek hazırlama konularında bilgiler edinecek.

BELEDİYE TESİSLERİNDE STAJ İMKANI

Barista eğitimlerinin teorik kısmı Nişantaşı’ndaki eğitim merkezinde verilecek. Eğitim Merkezine gidiş dönüş Beykoz Belediyesi tarafından servislerle sağlanacak.

Uygulamalı eğitimler ise ilçe sahilinde hizmete açılan Beykoz Kahvecisi’nde verilecek.   

Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlere sertifika verilecek ve Beykoz Belediyesi işletmelerinde 2 haftalık ücretli staj imkânı sağlanacak.

BAŞVURULAR ÇEVRİMİÇİ

Kahve dünyasında işinin uzmanı başarılı bir barista olarak yer almak isteyen katılımcıların www.beysem.com adresinden çevrimiçi olarak başvurması gerekiyor.

Eğitim almaya hak kazanacak kursiyerler mülakatla belirlenecek.

Başvuru akabinde katılımcılara mülakat tarihi, saati ve mekânı için bilgilendirme yapılacak.   

Not: 18-30 yaş grubu için yeterli başvuru olmadığı takdirde yaş aralığı genişletilecek olup ilçeden gereken katılımcı sayısı sağlanamazsa ilçe dışı başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

EĞİTİM BİLGİLERİ

1. Hafta Teorik, 2. Hafta Uygulamalı Eğitim Verilecektir.

1. HAFTA TEORİK EĞİTİM

Eğitim Saati: 10.00-15.00

Nişantaşı’nda gerçekleşecektir.

Kavacık Yaşam Merkezi önünden saat: 9.00’da servis kalkacaktır.

2. HAFTA UYGULAMALI EĞİTİM

Eğitim Saati: 09.00-14.00

Yer: Beykoz Kahvecisi

İSTENİLEN BELGELER

Sabıka kaydı

Sağlık raporu

İkamet Belgesi

Beykoz’da ücretsiz barista eğitimleri başlıyor
Bizi Takip Edin