Beykoz’da ücretsiz hizmetler yüzleri güldürüyor

Beykoz Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahibi ve yalnız yaşayan yaşlılara, evde sağlık hizmetinden kuaföre, temizlikten sıcak yemeğe düzenli ve ücretsiz verdiği birçok hizmetle yüzleri güldürüyor.
  • 19.12.2023 14:50:41

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaşlı kimselerin kapısını çalan Beykoz Belediyesi ekipleri hem evlere hem de gönüllere ulaşıyor. Yaşlılara sevgi ve özenle hizmet sunulurken yalnızlıkları da paylaşılıyor.

EVLER ÖZENLE TEMİZLENİYOR

Beykoz’daki yaşlıların hayatına konfor getiren Evde Temizlik Hizmeti’nden güçsüzlük, sağlık sorunları ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle evlerinin temizliğini yapamayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kimseler yararlanıyor.

Yaşlıların gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla verilen hizmet kapsamında evler düzenli ziyaret ediliyor, belediye ekipleri tarafından baştan ayağa tertemiz yapılıyor.  

MİLLET SOFRASI’NDAN SICAK YEMEK

Beykoz’a yolu düşen herkesi ve ilçe sakinlerini sıcak çorba ikramıyla ağırlayan “Millet Sofrası” ise her gün ihtiyaç sahibi 310 kişiye ulaşıyor.

Millet Sofrası’nın mutfağında özenle pişen 4 çeşit yemek, öğlen ve akşam öğünü olarak hazırlanarak merkezden en uzağa kadar evlere teslim ediliyor. Yaşlıların kapısını çalan ekipler hatır ve ihtiyaçlarını da soruyor.

EVDE SAĞLIK KOLAYLIK SAĞLIYOR

‘Evde Sağlık Hizmeti’ veren uzman sağlık ekipleri ise her gün araçlarla yola çıkarak yaşlı kimselere hizmet veriyor.

Yatağa bağımlı, engelli veya kronik hastalığı olan yaşlılara doktor reçeteleri doğrultusunda  serum, sonda, pansuman gibi tıbbi uygulamalar yapılıyor.  

Fizyoterapi alması gereken hastalara doktor raporuyla evde fizyoterapi hizmeti veriliyor, hastaneye gitmek isteyenlere “hasta nakil ambulansı” ya da binek araç da tahsis ediliyor.   

ÖZEL KUAFÖR HİZMETİ

Beykoz’da yaşlılara kişisel bakımı kapsayan “Evde Kuaför Hizmeti” de sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi’nde görevli 2 kuaför, kadın ve erkeklere özel verilen hizmet için her ay ihtiyaç sahiplerini ziyaret ediyor. 

Randevuyla eve giden kuaförler engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin tırnak ve saç kesimi ile bakımlarını itinayla yapıyor.  

İlgili Haberler