Beykoz'da usulsüz sağlık raporu operasyonu

Beykoz'da sağlıklı veya engel oranı düşük vatandaşların usulsüz engelli raporu almasını sağlayan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

Mali Şube ekipleri, sahte bilgilerle engelli raporu aldırarak kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen şüphelilere y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da sağlıklı veya engel oranı düşük vatandaşların usulsüz engelli raporu almasını sağlayan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

Mali Şube ekipleri, sahte bilgilerle engelli raporu aldırarak kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen şüphelilere yönelik Beykoz’un da aralarında olduğu İstanbul’un 6 ilçesinde 16 adrese operasyon düzenledi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bazı vatandaşların usulsüz engelli raporu almasını sağladığı öne sürülen kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, sabah saatlerinde başta Beykoz olmak üzere Arnavutköy, Bahçelievler, Esenler, Esenyurt, Küçükçekmece ve Ümraniye’de 16 adrese operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 16 kişiden 13’ü yakalandı. Diğer 3 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Operasyon hakkında

Zanlıların, sağlıklı veya engel oranı düşük olmasına rağmen sağlık kuruluna görünecek vatandaşları rapor alacakları hastalıklarla ilgili bilgilendirdikleri ve doktorları yanlış yönlendirip usulsüz şekilde engelli raporu almalarını sağladıkları, bu kişilerin erken emeklilik, ÖTV indirimi, ücretsiz taşıma kartı alımı gibi engelli vatandaşlara tanınan avantajlardan ve hizmetlerden usulsüz yararlanmasını sağlayarak kamuyu zarara uğrattıkları iddia ediliyor.

Ayrıca şüphelilerin 300 kişiye usulsüz rapor hazırladıkları ve rapor başına 3-5 bin lira komisyon aldıkları öne sürülüyor. Bu kapsamda İstanbul’da 3 Nisan ve 25 Mayıs’ta da operasyonlar gerçekleştirilmiş, gözaltına alınan 56 kişiden 30’u tutuklanmıştı.

Beykoz'da usulsüz sağlık raporu operasyonu
Bizi Takip Edin