Beykoz'da vicdanlar Halep için bir araya geldi

Beykoz'un önde gelen isimleri, yoğun kuşatmaların yaşandığı ve insanların açlıkla mücadele ettiği Suriye'nin Halep şehrinde yaşayanlar için harekete geçti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Beykoz Gönüllüleri Suriye'nin Halep…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un önde gelen isimleri, yoğun kuşatmaların yaşandığı ve insanların açlıkla mücadele ettiği Suriye’nin Halep şehrinde yaşayanlar için harekete geçti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Beykoz Gönüllüleri Suriye’nin Halep kentine yardım seferberliği başlattı. Beykoz’un önde gelen isimlerini sabah kahvaltısında bir araya getiren İHH Beykoz Gönüllüleri Halep’te sivillere yönelik devam eden katliamlar nedeniyle “Beykoz’dan Halep’e Yol Açın” adıyla başlattıkları yardım kampanyasına destek istedi.

İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Koları Başkanı Gaye Zayıf ile STK temsilcileri, muhtarlar ve iş adamları katıldı.

Beykoz’un önde gelen isimleri, yoğun kuşatmaların yaşandığı ve insanların açlıkla mücadele ettiği Suriye’nin Halep şehrinde yaşayanlar için harekete geçti. Beykoz’un öncü kuruluşları İHH Beykoz Gönüllüleri tarafından başlatılan “Beykoz’dan Halep’e Yol Açın” yardım kampanyasına ay sonuna kadar 20-25 tır dolusu yardım malzemesi toplayarak, kampanyaya destek vermeyi amaçlıyor.

Uğur Yoleri: Halep’te katledilen Suriyelilerin sesi olmak istiyoruz

Kampanyanın duyurusu için Beytaş Restoran’da düzenlenen basın toplantısında konuşan İHH Beykoz Gönüllüleri Başkanı Uğur Yoleri  “Suriye, dünyanın gözü önünde yok ediliyor. Silahsız insanlara karşı hain saldırılar devam ediyor. Halep’teki sivil halk, sistematik bir soykırıma tabi tutuluyor. Eğer Halep’te yaşanan kıyım son bulmaz ve dünya buna ‘dur’ denilmezse bu yangın tüm dünyayı saracaktır. STK’lar olarak her zaman mazlumların sesi olduğumuz gibi şimdi de Halep’teki katledilen Suriyelilerin sesi olmak istiyoruz.” diyerek acil olarak yapılması gerekenleri sıraladı. Halkın acil olarak can güvenliğinin sağlanması, yani saldırıların durdurulması gerektiğini söyleyen Yoleri; “Halkın ihtiyacı olan temel yaşam malzemelerinin (Un (ekmek), su, gıda malzemeleri, barınma, sağlık ilaç, medikal malzemelere) ivedi bir şekilde bölgeye ulaştırılmasıdır.” dedi.

Toplantının sonunda katılımcılar yapacakları yardımlar hakkında açıklama yaptı. Toplantı toplu fotoğraf ile sona erdi. 

Beykoz'da vicdanlar Halep için bir araya geldi
Bizi Takip Edin