Beykoz'da vira bismillah diyen balıkçıya rüzgar engeli

Beykoz'da birçok balıkçı teknesi, denizde av sezonunun ilk gününde Marmara Denizi'nde etkili olan rüzgar nedeniyle denize açılamadı.

Beykoz'da birçok balıkçı, olumsuz hava koşulları nedeniyle teknelerini balıkçı barınağından çıkaramadı. Beykoz Belediy

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da birçok balıkçı teknesi, denizde av sezonunun ilk gününde Marmara Denizi’nde etkili olan rüzgar nedeniyle denize açılamadı.

Beykoz’da birçok balıkçı, olumsuz hava koşulları nedeniyle teknelerini balıkçı barınağından çıkaramadı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbikek’in de ziyaret ettiği Poyrazköy’deki balıkçı barınağında, av sezonunun başlaması havai fişek gösterisiyle kutlandı. Kutlama sonrası az sayıda tekne ve gırgır ‘Vira Bismillah’ derken, birçok balıkçı etkili olan rüzgar nedeniyle denize açılamadı.

Balıkçı barınağından çıkamayan balıkçılar, teknelerinin bakımını yapıp ağlarını tamir etmeyi sürdürdü. Denize açılan balıkçıların birçoğu da kısa süre sonra rüzgar nedeniyle barınağa döndü. 

Başkan Çelikbilek Poyrazköy’de

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbikek de 1 Eylül itibari ile ‘Vira Bismillah’ diyecek Poyrazköy Balıkçı Kooperatifi’ni ziyaret etti.   Belediye başkan yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu ile birlikte Poyrazköy balıkçılarını ziyaret eden Çelikbilek av sezonunda balıkçılara hayırlı bol kazançlar diledi.

Beykoz'da vira bismillah diyen balıkçıya rüzgar engeli
Bizi Takip Edin