Beykoz'da vuslatın 746'ıncı yıldönümü yad edildi

Beykoz Belediyesi İslam Alimi ve Mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi'yi 746. vuslat yıldönümünde  “Şeb-i Arus” gecesiyle yâd etti.

Beykoz'da, ülke genelinde bu yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında kutlanan Mevlana Celaleddin Rumi'yi anma…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi İslam Alimi ve Mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi’yi 746. vuslat yıldönümünde  “Şeb-i Arus” gecesiyle yâd etti.

Beykoz’da, ülke genelinde bu yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında kutlanan Mevlana Celaleddin Rumi’yi anma etkinlikleri kapsamında ilahi aşkın musikiyle yansıdığı Şeb-i Arus gecesi düzenlendi. 

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan, ilçe sakinlerinin ve musikişinasların ilgiyle izlediği  anma programında,  İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından Postnişîn Ömer Tuğrul İnançer yönetiminde ‘Acemaşîrân Mevlevi Ayini icra edildi. 

Mevlana’nın 13. yüzyılda Konya’da yeşeren ve tüm dünyaya yayılan hoşgörü iklimini yad etmek ve  anlamak amacıyla yapılan etkinlikte büyük mutasavvıfın asırları aşan sevgi, barış ve kardeşlik felsefesi bir kez daha idrak edildi. 

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, gecede icra ettiği ayini şerif, Tasavvuf Musikisi’nden eser ve ilahilerle gönüllere hitap etti.

Beykoz'da vuslatın 746'ıncı yıldönümü yad edildi
Bizi Takip Edin