Beykoz’da yaya önceliğine dikkat çekildi!

Beykoz’da trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” uygulaması yapıldı.
  • 29.09.2022 00:00:00

Beykoz’da trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” uygulaması yapıldı.

galeri isbeykoz yaya onceligine dikkat cekti 1185

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla, “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Beykoz’da yaya geçitleri kırmızıya boyandı.

YAYA GEÇİDİ KIRMIZIYA BOYANDI

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından düzenlenen etkinliğe, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Selami Keskin, birim müdürleri, Barbaros Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Farkındalık çalışması kapsamında ellerine fırçaları alan protokol üyeleri yaya geçidini tek şeridi kırmızıya boyadılar.

galeri isbeykoz yaya onceligine dikkat cekti 1641

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla dikkat çeken öğrenciler ise ellerinde “Yayalara Öncelik Duruşu” ve “Hayata Saygı Duruşu” dövizleri taşıyarak sürücüler için farkındalık çalışması yaptı.

Durdurulan araç sürücülerine ve yayalara etkinlik hakkında bilgilendirici broşürler verildi. Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla yaya geçidinden geçişleriyle sona erdi.

İlgili Haberler