Beykoz'da yerel seçimin sonucunu listeler belirler!

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı merhum Hızır Yılmaz, ilçe başkanı olduğu dönemdeki yaptığı çalışmalar CHP'yi Beykoz'da yükselişe geçirdi. Mart 2014 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığını kazanmaları kesin gözüyle bakılırken,…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı merhum Hızır Yılmaz, ilçe başkanı olduğu dönemdeki yaptığı çalışmalar CHP’yi Beykoz’da yükselişe geçirdi. Mart 2014 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığını kazanmaları kesin gözüyle bakılırken, aday adaylarının iştahını da kabartmış olacak ki yoldan geçen aday adayı oldu.

Beykoz’un mahalle ve sokaklarında rahmetli Hızır Yılmaz sayesinde CHP yükselişe geçmiş, herkes tarafından konuşulur olmuştu. CHP Genel Merkezi de o dönem seçime 6 ay kala adayı açıklayacağını ve çalışmaya erken başlayacağını deklare etmesine rağmen, son iki ay kala bırakın adayı, aday adayları ancak kesinleşmişti.

Daha sonra CHP Genel Merkezinin ‘ön seçim yapılacak’ açıklaması ve ön seçimden çıkacak ismin de belediye başkan adayı gösterileceğinin açıklamasına rağmen, bugün olduğu gibi süreç bir süre daha oyalama taktiği ile sürüncemeye bıraktı. Yaklaşık on, on beş gün gibi bir zaman zarfındaki oyalamanın ardından Genel Merkez ön seçimden çıkan Hızır Yılmaz’ı aday gösterdi. 

Merhum Hızır Yılmaz CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı gösterildikten sonra seçilemeyen aday adayları içinde Alaattin Köseler MHP’den Belediye Başkan Adayı oldu. 

Bu kadar mı? Tabiki hayır. Eski ilçe başkanı Nagehan Akan’da MHP den meclis üyesi oldu. 

Bu Kadar mı? Listelerde istediği olmayan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz basını çağırarak istifa etti. 

Bu Kadar mı? Babasını Meclis Üyesi yapamayanlar basının huzurunda istifa etti. 

Bu Kadar mı? Listede kendini göremeyenler kazan kaldırdı. 

Bu kadar mı? 17 – 25 Aralık’ta tutuklu olan Rıza Zarrap tahliye oldu. Kanlıca’ya evine gelirken eylem yapması gereken partililer aynı gün biraz ilerideki Göksu Parkında (CHP yöneticileri içinde olmak kaydıyla en az 150 kişi) basının huzurunda istifa daveti çıkardılar. (Bu kişileri Beykoz halkı yakından tanıyor, arşivlerde de var.) Normal şartlarda bu CHP’li arkadaşların yaklaşık 100 oyları var desek abartı olmaz. 150 x 100 =15 bin oy yapıyor.

O dönem gündemde olan 2B Rayiç bedelleri ve köylerin mahalleye geçişini de hesaplarsak şu soru akla geliyor;  

2014 seçimini AK Parti mi kazandı? CHP mi kaybetti? 

Geldik Mart 2019 yerel seçimlerine…

AK Parti

AK Parti’nin Beykoz adayı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın oldu. İsmi açıklandıktan sonra Murat Aydın öncelikle çalışmalarına kendini tanıtmakla başladı ve tanıtmaya devam etmektedir. Tecrübe ve liyakatiyle iddialı olan Aydın ilk önce teşkilatlarla tanışmaya, ardından sokak sokak dolaşmaya başladı. Seçime 1-0 geriden başladı. Önümüzde iki ay gibi bir süreç var bekleyip görelim. Kendini Beykoz’a kabullendirebilecek ve güvenini kazanabilecek mi? 

Yeterli mi? hayır! Beykoz halkının tanımadığı Murat Aydın, listelerde istenilen sınavı veremezse ciddi şekilde zorlanacağa benziyor.  Bu yarışın sonucunu AK Parti’nin meclis üyesi listeleri belirleyecek. 

Cumhuriyet Halk Partisi

CHP’nin Beykoz adayı Coşkun Tosun oldu. Yerli ve milli sloganıyla çıktığı bu yarışta avantajlı gözüküyor.  Avantajın dezavantaja da dönüşmesi çok mümkün. CHP her zamanki gibi yarışı iyi bir şekilde getirirken son anda kaybetmesi çok mümkün. CHP’nin de seçimi kadro ve meclis üyesi listelerinin belirleyeceği ortada. Listeler açıkladığında göreceğiz. Çantası boş olan CHP bakalım seçimi ne şekilde sonuçlandıracak.! 

İYİ Parti

‘Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak’ sloganıyla yola çıkan Bilgehan Murat Miniç avantajlı ve herkesin tanıdığı bir isim. Çantası boş olsa da herkes tarafından kabul gören biri. Meclis listesi çok önemli gözükmüyor. İYİ Parti’nin de seçimi nasıl sonuçlandıracağını hep beraber izleyeceğiz.              

Sadet Partisi

Gelelim Saadet Partisi Adayı Muharrem Kaşıtoğlu’na.. Yaklaşık 10 yıldır Beykoz’un gündeminde, çantası çok boş değil. Belediye Başkan yardımcılığı yapmış, belediye tecrübesi olan Kaşıtoğlu avantajlı bir belediye başkan adayı görünüyor. Propagandasını düzgün bir şekilde yürütebilirse en avantajlı belediye başkan adayı olacak. Beykoz’da birinci sırada olan ve en çok hemşeri kitlesine sahip bir belediye başkan adayı. İncirköy ve Yenimahalle ile Beykoz’un altı köyünde Kastamonu nüfusu ağırlıktayken diğer mahalleri saymıyorum. Kaşıtoğlu bu bölgelerde propagandasını iyi bir şekilde yönetirse, seçimin en başarılı adayı olarak çıkar diye düşünüyorum. Bakalım Saadet partisi de seçimi ne şekilde sonuçlandıracak? 

Bu yerel seçimi kim kazanacak, kim kaybedecek hep beraber izleyeceğiz. 

Sonuç itibari ile Beykoz’da Mart 2019 seçimini kimi partilere göre listeler, kimi partilere göre adaylar belirleyici.     

Seçimin çok çetin geçeceği aşikar…

Beykoz'da yerel seçimin sonucunu listeler belirler!
Bizi Takip Edin