Beykoz’daki balıkçılar ‘vira bismillah’ demeye hazırlanıyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, denizlerde av yasağının 1 Eylül’de sona ermesiyle “vira bismillah” diyecek Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, denizlerde av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle “vira bismillah” diyecek Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti. 

Av yasağı boyunca demirledikleri teknelerinin ve denize bırakacakları ağlarının bakım ve onarımını tamamlayan Poyrazköy’deki balıkçılar şimdi sabırsızlıkla “vira bismillah” diyecekleri 1 Eylül'ü bekliyor.

Yeni sezonun hazırlıklarının yapıldığı Poyrazköy’de balıkçılar, yıpranan ağlarını ilmek ilmek örerek yenilerken, kimisi de teknelerinin bakım çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de mavi sulara açılmak için gün sayan Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarete, İl Başkanı Kabaktepe’nin yanı sıra, İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, il ve ilçe yöneticileri ile belediye başkan yardımcıları katıldı.

Ağlarını onaran ve teknelerinin bakımlarını yapan balıkçılar ile sohbet eden İl Başkanı Kabaktepe, bol ve bereketli bir av sezonu geçirmeleri dileğinde bulundu.

Belediye Başkanı Murat Aydın ise sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

“Poyrazköy'de Vira Bismillah öncesi son hazırlıklarımızı yapıyoruz. İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte denizlerimizin bereketini sofralarımıza taşıyan balıkçılarımızla buluşup, av sezonu açılış hazırlıklarına el verdik. Sezon boyu ağlarınız dolu, bereketiniz bol olsun.”

Beykoz’daki balıkçılar ‘vira bismillah’ demeye hazırlanıyor
Bizi Takip Edin