Beykoz'daki cinayet davasından müebbet çıktı

Beykoz Anadolu Hisarı'nda bir restoranda Mehmet Ali Büyüksarıoğlu'nu silahla vurarak öldürdüğü davada müebbet hapis istendi.

Beykoz'daki bir restoranda Mehmet Ali Büyüksarıoğlu'nu silahla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Hüseyin Mert Saral'ın,

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı’nda bir restoranda Mehmet Ali Büyüksarıoğlu’nu silahla vurarak öldürdüğü davada müebbet hapis istendi.

Beykoz’daki bir restoranda Mehmet Ali Büyüksarıoğlu’nu silahla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Hüseyin Mert Saral’ın, ‘tasarlayarak kan gütme saikiyle öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüseyin Mert Saral ile avukatı katıldı. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını sunan Cumhuriyet savcısı, sanık Saral’ın, ‘tasarlayarak kan gütme saikiyle öldürme‘ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Savcı mütalaasında sanık Saral’ın ayrıca 6136 sayılı Kanuna muhalefet suçundan da cezalandırılması istedi.

Mütalaaya ilişkin beyanı sorulan sanık Hüseyin Mert Saral, tahliyesini talep etti.

Sanık Saral’ın avukatı Hasan Yiğit ise mütalaaya ilişkin savunma yapmak için süre talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Hüseyin Mert Saral’ın tutululuk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Olayın geçmişi

Beykoz Anadolu Hisarı’nda bir restoranda 30 Ocak’ta meydana gelen silahlı saldırıda 58 yaşındaki Mehmet Ali Büyüksarıoğlu hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı.

Olaya ilişkin gözaltına alınan Hüseyin Mert Saral (24), 31 Ocak 2015’te İtalya’nın başkenti Roma’da öldürülen babası Hüseyin Saral’ın yerini hasımlarına, Mehmet Ali Büyüksarıoğlu’nun söylediğini iddia etmişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Hüseyin Mert Saral’ın ‘tasarlayarak kan gütme saikiyle öldürme‘, ‘korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme‘ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma‘ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 1,5 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Beykoz'daki cinayet davasından müebbet çıktı
Bizi Takip Edin