Beykoz’daki Görentaşlılar yeniden Erol Yılmaz dedi

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu’na tek liste olarak giren Erol Yılmaz, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu’na tek liste olarak giren Erol Yılmaz, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma Köyü ve Dayanışma Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kongreye, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Abana Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yıldız, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen ve Bozkurt Dernekler Birliği ve Bozkurt Dernek Başkanı Ali Peker katıldı.

Programda, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Kahraman, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki, Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Ferhan Şahin ile mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri (STK) ve dernek üyeleri ile ilçe sakinleri de hazır bulundu.

Divan Kurulu Başkanlığı’nı KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık üstlendiği, Divan Kurulu Üyeliğini ise Zerzevat Mahalle Muhtarı Emre Çankaya ile Mustafa Sandıkçıoğlu’nun yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış ve yoklamanın ardından sağlanan yeterli çoğunluk sonrası, faaliyet ve denetim raporlarının okunarak üyelerin oylarıyla kabul edildi.

“HAYIRSEVERLERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE…”

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma Köyü ve Dayanışma Dernek Başkanı Erol Yılmaz, 27 sene önce 12 metre karelik bir odada derneğin kurulduğunu belirterek, “Derneğimiz bugün, öğrencilere burs verebilen, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşabilen, dertlere derman, yaralara merhem olabilen koca bir çınara dönüştü. Kıymetli üyelerimizden ve hayırseverlerimizden aldığımız güçle Beykoz ölçeğinde birçok il derneğine nasip olmayacak organizasyonlara imza attık.” diye konuştu.

“MEMLEKET HASRETLERİNİ GİDERDİK”

Derneğin faaliyetlerinden bahseden Yılmaz, “Geleneksel Kestane Günleri’nde bugüne kadar 68 ton kestane ikram ettik. Ramazan iftarlarında binlerce hemşehrimizin bir araya gelmesini sağlayarak memleket hasretlerini giderdik. Geleceğimizin teminatı olan yüzlerce genç kardeşimize derneğimiz burs yardımında bulunarak bir nebze olsun yanlarında olmaya çalıştık, mezuniyet sevincine ortak olduk.” dedi.

“İKİ TIR İHTİYAÇ MALZEMESİ VE 220 MİLYAR TL FELAKETZADELERE ULAŞTIRILDI”

Pandemi döneminde toplam bin 318 aileye yardım kolisi, ihtiyaç sahibi 750 çocuğa ise bayram sevinci yaşatıldığını aktararak Kastamonu’daki sel felaketine ilişkin konuşan Başkan Erol Yılmaz, “Hepimizi derinden yaralayan ve 75 üzeri hemşehrimizi kaybettiğimiz 11 Ağustos sel felaketi sonrası iki tır ihtiyaç malzemesini ve sonrasında 220 milyar nakit parayı felaketzedelere hızlı bir şekilde ulaştırdık. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ayırt etmeksizin tek yumruk olarak Türk insanının vicdanını gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçilen kongrede, Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yılmaz, üçüncü kez başkanlığa seçildi.

Erol Yılmaz başkanlığındaki Yönetim Kurulu Listesi;

Beykoz’daki Görentaşlılar yeniden Erol Yılmaz dedi
Bizi Takip Edin