Beykoz’daki sempozyuma 12 ülkeden katılım

Beykoz’daki sempozyuma 12 ülkeden katılım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ayrıcalıklı bir devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniverstiesi ve Astana Yayınları iş birliğiyle Astana 2. Uluslararası Hukuk ve Sosyal Bilimler Sempozyumu düzenlendi.

Sempozyum, Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasında Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız: “12 ülkeden katılımcının yer aldığı bu sempozyumda, 30 çevrim içi, 8 fiziki oturum gerçekleştirilecek olup bu oturumlarda 75’i yurt içinden, 150’si ise yurt dışından olmak üzere toplam 225 bildiri sunulacaktır. Bildirilerin, sempozyum sonrasında kitap olarak yayımlanması amaçlanmaktadır. Bu şekilde, sempozyumda ortaya konan değerli düşünce ve yaklaşımlardan, tüm akademisyenlerin istifade etmesi sağlanmış olacaktır. Kıymetli zamanlarını bizlere ayırıp bilgi ve deneyimlerini cömertçe bizlerle paylaştıkları için şimdiden değerli konuşmacılara, Astana Yayınlarının kıymetli çalışanlarına, sempozyumun düzenlenmesindeki önemli destekleri için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. İlyas Doğan’a ve emeği geçen akademisyenlere sizlerin adına tekrar teşekkür ediyor, sempozyumun sosyal bilimler alanına önemli katkılar sunacağı inancıyla hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” dedi.

Yurt içi ve yurt dışından yoğun katılımın olduğu sempozyum, bilim insanlarının hukuk ve sosyal bilimler alanındaki özgün ve nitelikli çalışmalarını sunmasıyla iki gün boyunca devam etti.

Beykoz’daki sempozyuma 12 ülkeden katılım
Bizi Takip Edin