Beykoz’daki skandal iddialar Bakanlığı harekete geçirdi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beykoz’da sevgi evinde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve suç duyusunda bulunulacağını bildirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da bulunan özel bir sevgi evinde kalan 11 yaşındaki B.N.S.’nin yüzünde görevliler tarafından sigara söndürüldüğünü iddia edilmişti.

Anne G.K., kızını fotoğraflarıyla savcılığa giderek şikayetçi oldu. İddianın haber sitelerinde yer almasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazılı bir açıklama yayınladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beykoz’da özel bir sevgi evinde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldüğü iddiasının gerçeği yansıtmadığı, söz konusu izlerin alerjik reaksiyona bağlı olduğuna dair doktor raporu bulunduğu, iddia ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Beykoz’daki asılsız iddialar Bakanlığı harekete geçirdi!

“YÜZÜNDEKİ İZLER ALERJİK REAKSİYONA BAĞLI”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Sevgi evinde kalan 11 yaşındaki çocuğun yüzünde sigara söndürüldü’ başlıklı haber için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, “Söz konusu haberde adı geçen anne G.K., 18 Aralık 2022 tarihinde bakanlığımıza bağlı kuruluşta kalan kızı B.N.S.’yi ziyareti esnasında yüzünde görülen izlerin sigara yanığı izi olduğunu iddia etmiştir. B.N.S. ve kuruluştaki nöbetçi personel tarafından anneye, ‘izlerin sigara izi olmadığı, çocuğun aile hekimi tarafından muayene edildiği ve cilt problemi gerekçesiyle polikliniğe yönlendirildiği’ bilgisi verilmiştir. Anne, çocuğun beyanına rağmen yüzünün fotoğraflarını çekerek farklı kişilerle paylaşmıştır. Anne G.K.’nin çocuğunu hastaneye muayene amacıyla götürme talebi üzerine B.N.S. bir devlet hastanesine yönlendirilmiş ve izlerin alerjik reaksiyona bağlı olduğu, çocuğun yüzünde, vücudunda herhangi bir istismara veya şiddete bağlı ize rastlanmadığına ilişkin rapor alınmıştır.” denildi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK”

G.K. hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtilerek, “İstanbul İl Müdürlüğümüz, kuruluşumuza yönelik olarak asılsız beyanlarda bulunan G.K. adlı şahıs ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunacak, teyide muhtaç iddiaları haberleştiren internet sitesinin tekzip yayınlaması için de yasal haklarını kullanacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

.

.

Beykoz’daki skandal iddialar Bakanlığı harekete geçirdi!
Bizi Takip Edin