Beykoz’daki tarım üreticilerine hibe desteği!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimde kalkınmayı desteklemek için S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatif üreticilerine birçok destek sağlayacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimde kalkınmayı desteklemek için S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatif üreticilerine birçok destek sağlayacak.

İBB Meclisi’nin haziran ayı ikinci oturumunda alınan kararla; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında düzenlenen tarımsal destekleme protokolüne ilişkin teklif İBB Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın oy birliği ile kabul edilen protokole göre İBB, S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatif ortaklarına tarımsal destek amacıyla silaj paketleme makinesi, hububat ekim mibzeri ve pnömatik ekim makinesi desteği sağlayacak.

TEKLİF KABUL EDİLDİ 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında Hububat ve Silaj Paketleme Makinesi Desteği amacıyla hazırlanan protokol, karar alınmak üzere Belediye Meclisine havalesi gerçekleşti.

Teklif, Hukuk-Tarım, Orman, Hayvancılık ve Su Ürünleri-Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçerek oy birliği ile kabul edildi.

İBB’DEN KOOPERATİF ÜRETİCİLERİNE MAKİNE DESTEĞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatif üreticileri iş birliğine gitti.

Taraflar arasında imzalanan protokole göre İBB, S.S ile Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatif ortaklarına tarımsal destek amacıyla silaj paketleme makinesi, hububat ekim mibzeri ve pnömatik ekim makinesi desteği sağlayacak.

Öte yandan, temin edilen makinelerin kullanılması için özel bir eğitim gerekmesi halinde İBB eğitim desteğini sunacak.

“KOOPERATİF BAŞKANI ORHAN ONAR: BU MAKİNELER SAYESİNDE MALİYET DÜŞÜCEK”

Hibe edilen paketleme ve dikim makinelerinin Beykoz’da tarıma büyük katkı sağlayacağını söyleyen S.S Akbaba, Alibahadır, Mahmutşevketpaşa ve Paşamandıra Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Orhan Onar, konuşmasına şöyle devam etti;

“Mısır silajı paketleme makinesi sayesinde boş olan alanlar dikilerek mısır dikimi iki katına çıkacak. Bu makineler hayvancılık yapanlara da büyük bir katkı sağlayacak, hayvancılıkla uğraşanların maliyeti düşürülecek.”

Başkan Onar, Beykoz’daki tarıma destek ve katkı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Meclis Üyelerine teşekkür ettiğini belirtti.

İSTANBUL’DA İLK KEZ BEYKOZ BELEDİYESİ BAŞLATTI 

İstanbul’da ilk olarak Beykoz Belediyesi tarafından uygulanan yerel markalı tarım ürünleriyle ekonomik kalkınmayı sağlamak üzere yaklaşık iki yıl önce hayata geçirilen “Adil Sözleşmeli Tarım” Projesi’yle 21 çiftçiye, 203 dönüm arazide yetiştirdikleri 16 çeşit sebze ve meyvede alım garantisi verildi.

Beykoz Belediyesi’nin ilçede tarımı destekleyen doğru tarım politikalarıyla çiftçinin yüzü gülerken karpuzdan kiraza elmadan fasulyeye “Beykoz Markalı” ürünler de günden güne değer kazanıyor.

Ayrıca Beykoz’da sürdürülebilir yaşama destek için okullar, çiftçiler ve ilçe sakinlerinin katılımına açık permakültür ve ekolojik tarım uygulamalarıyla dünyaya armağan olarak hazırlanan “Beykoz Ekolojik Park” kuruluyor.

 

 

 

 

 

Beykoz’daki tarım üreticilerine hibe desteği!
Bizi Takip Edin