Beykoz'dan 15 çocuk UEFA Süper Kupa finalinde

Nefes kesen UEFA Süper Kupa finali öncesi Beykoz'dan 15 çocuğunda yer aldığı bir gösteri gerçekleştirildi.

UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu Sevilla ile Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Barcelona arasında oynanan Süper Kupa mücadelesi nefesleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nefes kesen UEFA Süper Kupa finali öncesi Beykoz’dan 15 çocuğunda yer aldığı bir gösteri gerçekleştirildi.

UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu Sevilla ile Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Barcelona arasında oynanan Süper Kupa mücadelesi nefesleri kesti… 90 dakikası 4-4 tamamlanan karşılaşmada uzatmalara gidildi. Uzatmaların 115. dakikasında Barcelona durumu 5-4’e taşıdı ve Süper Kupa’nın sahibi oldu…

İspanya’nın Barcelona ile Sevilla takımları arasında Gürcistan’nın başkenti Tiflis’te oynanan UEFA Süper Kupa müsabakasında, dünya futbolu adına tarihi bir an yaşandı.

İlk defa, bu karşılaşma öncesi seremonide oyuncular, hakemler ve dokuz farklı ülkeden yaklaşık 1000 çocuk bir arada  ve ‘Barış İçin Futbol Birliği‘ sloganıyla bir gösteride yer aldı. Seremoniye katılan Türkiye, Ermenistan,  Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Moldova, Rusya ve Ukrayna’dan yaklaşık 1000 çocuk arasında Beykoz Belediyesi tarafından belirlenen ve TFF tarafından Tiflis’e gönderilen Beykozlu 15 başarılı çocuğumuz da yer aldı. Yaşları 10 ile 13 arasında değişen 4 Gürcü çocuk ise müzisyen John Lennon’ın ‘Imagine‘ şarkısını seslendirdi.

UEFA Çocuk Vakfı ve Gürcistan Futbol Federasyonu’nun organizasyonuyla yapılan Süper Kupa Seremonisi’nde ”Barış için Futbolda Birleşelim” mesajı verildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..!!

Beykoz'dan 15 çocuk UEFA Süper Kupa finalinde
Bizi Takip Edin