Beykoz'dan bakınca…

Bir seneyi daha birkaç ay sonra bitiriyoruz.

2018 yılına şöyle bir baktığımızda kişiden kişiye değişen birçok gelişmeler yaşandığıdır.

Tabiki her kimin nasıl bir yıl geçirdiğini irdeleme derdinde olamayız zaten bunu bilmemizde mümkün…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir seneyi daha birkaç ay sonra bitiriyoruz.

2018 yılına şöyle bir baktığımızda kişiden kişiye değişen birçok gelişmeler yaşandığıdır.

Tabiki her kimin nasıl bir yıl geçirdiğini irdeleme derdinde olamayız zaten bunu bilmemizde mümkün değildi.

Beykoz’un ve Beykozluların genel yaşamlarını etkileyen ortak gelişmeler asıl konumuz.

Yılın ilk aylarında ekonominin iyi düzeyde seyir ettiğini kabul ediyorduk fakat son aylarda Türk Parasının Yabancı paralar karşısında değer kaybetmiş olması son günlerde mutfağa daha fazla masraf getirdiğini görüyoruz.

İş dünyası ise bu olumsuzluğu daha erken yaşamaya başladı ve birçok işletme kapanma noktasına geldi.

Yüzümüzü güldüren gelişmede oldu tabi, Turizm gelirlerimiz rekor seviyesinde gelişmeler gösterdi.

Ülke olarak üretim ölçekli bir ekonomiye dönmediğimiz sürece iyi günleri beklemek biraz hayalcilik olacağının altını çizmek istiyorum.

Yerel yönetimlerin ve idarecilerin üretim ve kalkınma için tetikleyici konumda oldukları için burada Beykoz ölçeğinde Belediyemize ve idarecilerimize önemli görevler düşmektedir.

**

Ülkemiz 2024 Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmak için finalde Almanya ile yarıştı ve oylamaya katılan ülkelerin puanları ile ev sahibinin Almanya olmasına karar verildi. Hemen ardından yorumlar geldi. Karar siyasi. Zaten bizim Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmaya ihtiyacımız yok. Öyle ise, bunu baştan biliyorsak neden uğraşıyorsunuz.

Oysaki şunu yapsak daha iyi olmaz mı. Biz nasıl bir politika izle sekte kararı lehimize çevirsek veya biz nerede hata yaptık veya eksiğimiz yok. Bunların yerine vermezseniz vermeyin kardeşim bizim böyle bir organizasyonu yapmaya ihtiyacımız yok yaklaşımı bizi bir yere götürmez.

O zaman bizim hedefimiz 2024 Dünya Şampiyonu olmak olsun.

**

Ülkemize gelmesi beklenen kasırga, hafta sonu Beykoz’a gök gürültülü sağanak yağış olarak kendini gösterdi. Yine birçok yer sular altında kaldı. Yağıştan olumsuz etkilenen Beykozlulara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can kaybı olmadan atlatılmış olması sevindirici. Fakat su basmasına maruz kalan yerlere baktığımızda doğal afetler yine bizlerin eliyle oluşturulduğunu görüyoruz.

Planlamalarımızı yaparken doğal su yollarını yeterli ve doğru ıslah edilmesi gerektiğini gördük.

**

Beykoz’da siyasetle ilgilenen ve siyaseti takip eden birçok Beykozluların gündeminde olan konu kim Belediye Başkan Adayı olacak. Bu soruya şahsımda sıkça maruz kalıyor.

Verdiğim cevap şu; Öncelikle halihazırda Beykoz’un bir Belediye Başkanı var. Beykoz için kim hayırlı olacaksa, Beykozluya en iyi hizmeti kim yapacaksa o olsun.

Daha sık görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız…

Beykoz'dan bakınca…
Bizi Takip Edin