Beykoz'dan binlerce kişi de Yenikapı'da zulme 'dur' diyecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek 'Zulme Lanet, Kudüs'e Destek' mitingi bugün Yenikapı'da yapılacak. Mitinge Beykoz'dan da rekor katılım bekleniyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın k

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek ‘Zulme Lanet, Kudüs’e Destek’ mitingi bugün Yenikapı’da yapılacak. Mitinge Beykoz’dan da rekor katılım bekleniyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek ‘Zulme Lanet, Kudüs’e Destek’ mitingi saat 16.00’da yapılacak. Mitingin düzenleneceği Yenikapı’da milli yas nedeniyle yarıya indirilen Türk bayrağı da dikkat çekerken, alan ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

BAHÇELİ VE DESTİCİ DE KATILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Destici de mitinge katılacak. Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada, tarihin hiçbir döneminde zulümle abat olana rastlanmadığını vurgulayarak, ‘Yarın (bugün) saat 16.00’da İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Zulme Lanet, Kudüs’e Destek mitinginde aziz milletimizle bir ve beraber olacağız, ilk kıblemizin onurunu savunacağız‘ ifadelerine yer verdi.

BEYKOZ’DAN YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR

İsrail’in zulmüne karşı dünyaya Filistin halkının yanındayız mesajı verilecek. ‘İnsanlık adına haydi meydana‘ sloganıyla Beykoz halkı başta olmak üzere birçok STK, dernek, platform, iş dünyasından gruplar Kudüs’te yaşananları protesto etmek için Yenikapı’ya geleceğini duyurdu.

HANEFİ DİLMAÇ: HAZIRLIKLAR TAMAM

Miting alanına rahat ulaşım için marmaray, otobüs, metro ve deniz araçları seferleri arttırılırken AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç Beykoz’da hazırlıkların tamamlandığını, saat 14:30’da Beykoz Merkez, Belediye Önü ve Çubuklu iskelelerinden gemilerin hareket ettirileceğini söyledi.

GEMİLER BEYKOZ’DAN SAAT 14:30’DA KALKACAK

Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası marşlar ve ezgilerin yer alacağı konserlerin ardından konuşmalar yapılacak. Miting sonrasında İslam İşbirliği Teşkilatı olağanüstü zirvesi için İstanbul’a gelen İslam dünyası liderleriyle Kudüs ve İsrail zulmüne karşı yapılacaklar konuşulacak. Miting nedeniyle bazı yollar kapatılırken, sürücüler alternatif güzergahları kullanabilecek.

Beykoz'dan binlerce kişi de Yenikapı'da zulme 'dur' diyecek!
Bizi Takip Edin