Beykoz’dan deprem bölgesine yardım seferberliği

Beykoz Kaymakamlığı, merkezüssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilde hissedilen deprem nedeniyle yardım kampanyası başlattı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah saat 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok kentte hissedildi.

beykozdan kahramanmaraşa yardım

Depremin şiddeti Kahramanmaraşyardım, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da sarstı. 10 kente bağlı ilçelerde ve köylerde de büyük hasar var. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “An itibariyle 284 vefatımız, 2 bin 323 yaralımız var” dedi.

beykozdan deprem bölgesine

DÖRDÜNCÜ SEVİYEDE ALARM VERİLDİ

İçişleri Bakanı Soylu,  artçıların yaşandığını belirtirken, “Şu ana kadar 6’nın üzerinde 6 deprem var, en büyüğü 6,6. Şu anda yıkım ve can kaybı bilgisi konusunda net bir şey söyleyemeyiz” dedi.

Soylu, “Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır.” dedi.

BEYKOZ’DA YARDIM MALZEMELERİ TOPLANIYOR

Beykoz’dan afet bölgelerine ulaştırılacak ihtiyaç malzemeleri için vatandaşlara çağrı yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı, ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, çadır, hijyen seti, gıda kolisi, yastık ve çocuk bezi gibi sıfır kullanılmamış olan eşyaları bağışlamak isteyen vatandaşlar Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonuna eşya toplanma noktasına teslim edebileceğini belirtti. İkinci el malzeme kabul edilmemektedir.

Adres: Çubuklu, Vatanda Cd. No:2

Telefon: 0216 322 54 14

.

.

 

Beykoz’dan deprem bölgesine yardım seferberliği
Bizi Takip Edin