Beykoz'dan ev/arsa alan kazandı

Metrekare birim fiyatlarının günden güne arttığı Beykoz'da ev ve arsa alanlar kazandı.

2015 yılında yatırım araçları arasında gözde olan emlak, doğru lokasyona yönelenlere daha fazla kazandırdı. Metrekare birim fiyatlarının günden güne arttığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metrekare birim fiyatlarının günden güne arttığı Beykoz’da ev ve arsa alanlar kazandı.

2015 yılında yatırım araçları arasında gözde olan emlak, doğru lokasyona yönelenlere daha fazla kazandırdı. Metrekare birim fiyatlarının günden güne arttığı İstanbul’da konut satışı en çok Avrupa Yakası’nda gerçekleşti.

Anadolu Yakası’nda konutun satışının en çok arttığı ilçe Beykoz oldu. Boğaz hattında yer alan Beykoz’un 3. Köprü güzergâhında da olması talebi günden güne arttırdı.

İstanbul genelinde fiyatlarının en çok arttığı ilçe yeni konut projesi yoğunluğuyla dikkat çeken Başakşehir oldu. İlçede ortalama metrekare fiyatı bir yılda yüzde 33 artarak 3.378 lira seviyesine ulaştı. (İkinci el konutlar) İlk kez satışa sunulan konutlarda ise minimum metrekare birim fiyatı 4.200 lira seviyesinden işlem gördü.

Yeni konut projelerinin birbiri ardına geldiği Başakşehir’de metro ile ulaşımın kolaylaşması da bölgenin değerini arttırdı. Arsa stoku ile dikkat çeken bölgede yeni yatırımlar devam ediyor. Aynı zamanda üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı güzergahında olan bölgede fiyatların 2016 yılında da yükselişte olması bekleniyor. Bölgede TOKİ ve Emlak Konut GYO’nun imzasını taşıyan projelerin yanı sıra özel inşaat şirketlerinin projeleri de 2015’te satışa çıktı.

2015’te fiyatların en çok arttığı ikinci ilçe ise Gaziosmanpaşa oldu. Fiyatlar bir yılda tam yüzde 31 oranında artarak 2.527 TL metrekare ortalamasına ulaştı. İlçede kentsel dönüşüme dönük projelendirme çalışmaları ise hâlâ devam ediyor.

Ev sahiplerinin yüzünü güldüren üçüncü ilçe ise yüzde 30 artışla Bakırköy oldu. İlçede ortalama metrekare fiyatı 7.889 TL.

İstanbul’da fiyatı yüzde 27 artarak metrekaresi 8.410 TL’ye yükselen Beykoz ise dördüncü sırada yer alıyor. Arsa yatırımcılarının en çok araştırma yaptıkları bölgelerin başında gelen Beykoz’da metrekare birim fiyatlarının günden güne artmaya devam ediyor.

Beykoz'dan ev/arsa alan kazandı
Bizi Takip Edin